Simple Day planuje debiut na NewConnect w I połowie 2022 roku i rozważa publiczną ofertę akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2021, 09:06

Simple Day planuje debiut na NewConnect w I połowie 2022 roku i rozważa publiczną ofertę akcji

Spółka Simple Day, właściciel marki Twój Cel To, zapowiada plany wejścia na rynek NewConnect w I połowie 2022 roku. Spółka nie wyklucza, że debiut poprzedzony będzie publiczną ofertą akcji, w ramach której firma pozyskałaby środki na dalszy rozwój autorskich marek z segmentu suplementów diety. Simple Day od kilku kwartałów notuje bardzo dobre wyniki finansowe i ma ambitne plany rozwoju, w tym ekspansję na jeden z rynków europejskich. W 2021 roku spółka wypłaciła akcjonariuszom prawie 6,2 mln zł dywidendy, czyli 100 proc. wypracowanego zysku z poprzedniego roku.

- Jako Simple Day, w przyszłym roku chcemy być spółką publiczną. Wierzymy, że dołączenie do grona firm notowanych na NewConnect podniesie wiarygodność spółki w oczach kontrahentów i przyszłych partnerów biznesowych. Ufam, że będzie to także ważny czynnik warunkujący rosnącą sprzedaż produktów z naszej linii Twój Cel To – mówi Michał Karewicz, prezes zarządu i akcjonariusz Simple Day. – Rozważamy wcześniejsze przeprowadzenie publicznej oferty akcji, jednak finalna decyzja w tym zakresie jeszcze nie zapadła – dodaje.

Model rozwoju Simple Day zakłada wzrost sprzedaży we własnych kanałach, które pozwalają na bezpośredni kontakt z klientami i szybką reakcją na ich potrzeby przy zachowaniu zadowalającej marży. W I półroczu 2021 r. spółka odnotowała wzrost przychodów netto, które wyniosły blisko 10 mln zł, w tym czasie EBIT przekroczył 4,5 mln zł, a zysk netto osiągnął wartość 3,7 mln zł. Simple Day podtrzymuje, że chce być spółką dywidendową. W 2021 roku firma, podobnie jak w latach poprzednich, wypłaciła akcjonariuszom 100 proc. wypracowanego zysku netto. W ubiegłym roku zysk netto wyniósł prawie 6,2 mln zł.

Simple Day to właściciel dwóch marek. Pierwszą z nich jest Twój Cel To. Misją marki jest wyjście naprzeciw potrzebom osób, które troszczą się o zdrowie i dobre samopoczucie. Spółka koncentruje się na oferowaniu rozwiązań, które pomagają zrealizować konkretne cele zdrowotne poprzez odpowiednio dobrane produkty. By efektywnie działać w tym obszarze, firma na bieżąco współpracuje z ekspertami, dietetykami i instruktorami fitness oraz korzysta wyłącznie z najlepszej jakości surowców. Wprowadzenie nowego produktu do sprzedaży poprzedzone jest szeregiem badań rynkowych. Koncepcje produktów powstają w autorskim dziale R+D Simple Day. W przyszłym roku spółka planuje dalsze poszerzanie swojej oferty produktowej.

- Naszymi wyróżnikami są przede wszystkim wysoka jakość, naturalny skład oferowanych produktów i bogata oferta, kierowana zarówno do kobiet jak i mężczyzn w niemal każdym wieku. Co istotne, naszą paletę produktów poszerzamy bardzo ostrożnie, poprzedzając ewentualne działania wnikliwą analizą rynkową. Nie chcemy wprowadzać nowych produktów tylko po to, by zwiększać asortyment sklepu, nie generując przy tym odpowiedniej skali sprzedaży. Uważamy takie działanie za nieefektywne i generujące niepotrzebne koszty dla spółki – mówi prezes Simple Day.

Tylko w I półroczu br. spółka dostarczyła 200 tys. produktów do prawie 95 tys. klientów. W 2022 roku Simple Day planuje organiczny rozwój marki poza granicami kraju, koncentrując się przede wszystkim na rynku europejskim.

Równolegle do prowadzonej platformy – Twój Cel To, Simple Day rozwija markę 4TheBest, która skierowana jest do graczy. W jej ramach oferowane są naturalne specyfiki przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodowych przedstawicieli e-sportu. Suplementy 4TheBest w bezpieczny sposób poprawiają wydolność i koncentrację. Oferta zawiera także linię regeneracyjną, która wspomaga wyciszenie organizmu i poprawia jakość snu.

O Simple Day:

Simple Day to polski dystrybutor naturalnych suplementów diety, właściciel m.in. marki Twój Cel To, która oferuje szeroką paletę produktów wspomagających m.in. odchudzanie, regenerację organizmu czy uzupełnianie mikroelementów. Suplementy dedykowane są zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i entuzjastów zdrowego trybu życia. Spółka posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów, co pozwala jej tworzyć wysokojakościowe produkty.

Przedstawiciele Simple Day:

  • Michał Karewicz - Prezes Zarządu

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Od początku swojej kariery zawodowej związany z rynkiem finansowym. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego oraz Maklera Papierów Wartościowych. Karierę rozpoczynał w renomowanych międzynarodowych bankach inwestycyjnych, w departamentach Private Banking oraz Wealth Management. W Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Allianz S.A. zarządzał funduszami inwestycyjnymi o wartości przekraczającej 1 mld zł. W ostatnich latach z powodzeniem rozwijał spółki w sektorze prywatnym, zarówno w kraju jak i za granicą oraz prowadził firmę consultingową oferującą szeroki wachlarz usług dla przedsiębiorstw. Był również założycielem i właścicielem spółki Royal Wealth Management, nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Obecnie w spółce Simple Day, której jest akcjonariuszem, sprawuje funkcję prezesa zarządu.

  • Anna Adamska – Wiceprezes Zarządu

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing oraz stosunki międzynarodowe. Od początku swojej kariery związana z segmentem suplementów diety oraz kosmetyków naturalnych, co daje jej 15 letnie doświadczenie. Pomysłodawczyni marki Twój Cel To. Współzałożycielka i Wiceprezes Zarządu firmy Simple Day. W spółce odpowiedzialna za prace B+R  oraz utrzymywanie kontaktów z zagranicznymi dostawcami surowców.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości