Studio deweloperskie The Molasses Flood dołącza do Grupy Kapitałowej CD PROJEKT | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 paź 2021, 17:35

Studio deweloperskie The Molasses Flood dołącza do Grupy Kapitałowej CD PROJEKT

CD PROJEKT ogłasza nabycie The Molasses Flood, developera gier wideo z USA. Bostońskie studio zostało założone w 2014 roku przez weteranów branży gier pracujących m.in. przy takich grach jak Bioshock, Halo, Guitar Hero i Rock Band. Studio znane jest z gier survivalowych The Flame in the Flood oraz Drake Hollow.

– Wciąż szukamy zespołów, które podzielają nasze wartości i kulturę, i chcą razem z nami robić świetne gry – stwierdza Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT. – Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji.

– Od początku istnienia The Molasses Flood naszym celem było tworzenie gier, które inspirują innych – mówi Forrest Dowling, Studio Head z The Molasses Flood. – Współpraca z CD PROJEKT to dla nas możliwość dotarcia do graczy na całym świecie i jednocześnie okazja do współpracy ze studiem i markami, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję tworzenia gier wraz z CD PROJEKT.

The Molasses Flood będzie blisko współpracować z CD PROJEKT RED, ale zachowa pełną autonomię. Studio będzie pracować nad swoim własnym projektem opartym o jedno z IP CD PROJEKT. Więcej szczegółów podamy w przyszłości.

O spółce CD PROJEKT:

CD PROJEKT S.A. prowadzi działalność w globalnej, dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Spółka stoi na czele Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Dwa podstawowe segmenty działalności Grupy Kapitałowej to CD PROJEKT RED i GOG.com.

Produkcja gier wideo realizowana jest przez studio CD PROJEKT RED funkcjonujące w strukturach Grupy CD PROJEKT. Działalność ta polega na tworzeniu i wydawaniu gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Studio znane jest na całym świecie z gry Cyberpunk 2077 i serii gier Wiedźmin, flagowych marek studia, oraz GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, który jest sieciową grą karcianą z wbudowanymi mikropłatnościami.

Cyfrowa dystrybucja gier w skali globalnej realizowana jest w ramach serwisu GOG.com, Działalność ta polega na sprzedaży i dostarczaniu gier bezpośrednio na komputer gracza za pomocą własnej platformy GOG.com i aplikacji GOG Galaxy. Obecnie w katalogu GOG.com znajduje się 4700 starannie wyselekcjonowanych produktów od ponad 600 dostawców z całego świata.

Źródło: Spółka, #CDR

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości