Trigon DM obniżył cenę docelową akcji Wieltonu do 15,9 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 paź 2021, 12:15

Trigon DM obniżył cenę docelową akcji Wieltonu do 15,9 zł

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 21 października, obniżyli cenę docelową akcji Wieltonu do 15,9 zł z 16 zł wcześniej. Nadal rekomendują "kupuj".

Raport wydano przy kursie spółki na poziomie 13,16 zł.

"Podnosimy nasze oczekiwania dotyczące tegorocznych wolumenów z 21 tys. do 21,5 tys. Utrzymujemy jednak nasze założenia dotyczące tegorocznego zysku EBITDA, co oznacza jednocześnie nieznaczne obniżenie naszej prognozy marży EBITDA na II poł.’21 z 5,8 proc. do 5,7 proc." - czytamy w raporcie.

Dodano, że najniższym poziomem marży w 2021 r. powinien się charakteryzować III kwartał.

"Od początku roku backlog spółki kształtuje się na poziomie 5-6 miesięcy, zatem produkty dostarczane klientom w okresie lipiec-wrzesień były oparte o cenniki z stycznia-marca, czyli przed okresem skokowego wzrostu cen surowców tj. stal, aluminium czy sklejka. Dopiero na przełomie I kw./II kw. spółka dokonała aktualizacji cenników, celem przeniesienia rosnących kosztów na klienta, zatem efekty podwyżek zobaczymy dopiero w IV kw.'21 (...)" - podali analitycy Trigon DM.

W całym 2021 r. szacują oni skorygowany zysk netto spółki na 62 mln zł, zysk operacyjny na 98 mln zł, a przychody na 2,56 mld zł.

Raport został przygotowany na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji, której autorem jest Łukasz Rudnik. W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z raportem.

Data pierwszego rozpowszechnienia raportu to 21 października 2021 r., godz. 16.30

(PAP Biznes), #WLT

jow/ ana/

Załączniki:

Zobacz także: Wielton SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości