Trigon DM obniżył rekomendację Dadelo do "trzymaj", cenę docelową do 20 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 paź 2021, 10:54

Trigon DM obniżył rekomendację Dadelo do "trzymaj", cenę docelową do 20 zł

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 21 października, obniżyli rekomendację Dadelo do "trzymaj z "kupuj". Jednocześnie obniżyli cenę docelową akcji spółki do 20 zł z 22,6 zł poprzednio.

Raport wydano przy kursie 18,36 zł. Na czwartkowym zamknięciu papiery spółki wyceniono na 17,13 zł.

"W tym roku sprzedaż będzie bliższa 80 mln zł, a w przyszłym roku 110 mln zł (+37 proc. r/r). W 3Q’21 MBnS będzie naszym zdaniem wciąż wyższa niż przed rokiem, ale jednocześnie oczekujemy spadek kw/kw o -2,5 pp. (spółka wielokrotnie sygnalizowała, że marże są obecnie powyżej budżetu, a celem ponad krótkoterminową poprawą rentowności jest wzrost udziału w rynku). W rezultacie w III kw. oczekujemy ~3mln zł EBIT" - podano w raporcie.

"CEO nakreślił update realizacji strategii rozwoju, z których obszar dotyczący akwizycji z racji wspomnienia o preselekcji podmiotów naszym zdaniem rozstrzygnąć się w perspektywie najbliższych miesięcy. Rynek południowych sąsiadów jest naturalnym kierunkiem z racji lokalizacji magazynu DAD, ponadto wydatki per capita wydają się wyższe. Kluczowymi synergiami byłyby: poprawa warunków handlowych z racji wyższej skali zakupów, poszerzenie liczby dostawców z którymi DAD do tej pory nie współpracował, wspólna logistyka dla części kolekcji, wsparcie spółek w obszarze wykorzystywania narzędzi marketingu efektywnościowego. Zakładamy, że M&A będą dotyczyły spółek o przychodach do kilkudziesięciu mln zł" - dodano.

Raport został przygotowany na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji, której autorem jest Grzegorz Kujawski. W załączniku do depeszy został zamieszczony plik PDF z raportem.

Data pierwszego rozpowszechnienia raportu to 21 października, godz. 16.30.

(PAP Biznes), #DAD

epo/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: Dadelo SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości