W październiku wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do wrześniowego, ale prognozy pogorszyły się - GUS | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 paź 2021, 10:10

W październiku wskaźniki koniunktury na poziomie zbliżonym do wrześniowego, ale prognozy pogorszyły się - GUS

W październiku br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki Polski kształtuje się na poziomie zbliżonym do notowanego we wrześniu br., choć w większości badanych obszarów odnotowuje się pogorszenie prognoz - podał Główny Urząd Statystyczny.

Najlepiej i jednocześnie korzystnie koniunkturę oceniają jednostki z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, natomiast najbardziej pesymistycznie – podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

PRZETWÓRSTWO PRZEMYSŁOWE

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 6,3 – niższym od notowanego we wrześniu (minus 3,6).

BUDOWNICTWO

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 9,4 – podobnie jak we wrześniu (minus 7,9).

HANDEL HURTOWY

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 2,6 – niższym niż we wrześniu (plus 5,3).

HANDEL DETALICZNY

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie minus 1,2 – podobnie jak przed miesiącem (minus 1,0).

TRANSPORT I GOSPODARKA MAGAZYNOWA

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 2,7 – zbliżonym do notowanego we wrześniu (plus 4,2).

ZAKWATEROWANIE I GASTRONOMIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się w październiku na poziomie minus 12,3 wobec minus 10,9 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 16,6) niż jednostki gastronomiczne (minus 8,7).

INFORMACJA I KOMUNIKACJA

W październiku wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 16,8 – zbliżonym do sygnalizowanego przed miesiącem (plus 16,0).

FINANSE I UBEZPIECZENIA

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w październiku na poziomie plus 13,3 – nieco wyższym od notowanego we wrześniu (plus 11,4). (PAP Biznes)

pat/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości