Vortex Energy rozważa IPO i wejście na GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 paź 2021, 13:45

Vortex Energy rozważa IPO i wejście na GPW

Vortex Energy, spółka holdingowa podmiotu działającego na rynku energii odnawialnej w Polsce, tj. grupy Vortex Energy, rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej i rozpoczęcie notowań na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - podała spółka w komunikacie prasowym. Prospekt jest już procedowany w Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak podano, grupa posiada ponad 17-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych na terenie Polski i Niemiec. Obecnie działalność grupy koncentruje się wyłącznie na terenie Polski. Grupa świadczy usługi: od planowania i rozwoju, poprzez budowę oraz zarządzanie techniczne, aż po sprzedaż i zakup projektów na rynku OZE.

Od początku istnienia grupy łączna moc zrealizowanych projektów w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 420 MW.

"Do tej pory grupa zrealizowała w Polsce projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o łącznej mocy ponad 320 MW. Mamy gotowe do budowy projekty o łącznej mocy około 140 MW. Jestem przekonany, że oferta publiczna i wejście na GPW pozwolą nam zdynamizować realizację strategii rozwoju, której głównym celem jest dalsze umacnianie pozycji rynkowej" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Maciej Pepliński, prezes Vortex Energy.

Vortex Energy poinformował, że ma w przygotowaniu kilkadziesiąt kolejnych projektów gotowych do budowy na terenie Polski. Są to projekty farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 140 MW. Ponadto spółka aktualnie ma w swoim portfolio do rozwoju projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o łącznej mocy około 1,7 GW. (PAP Biznes)

pel/ mfm/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości