Fallen Leaf przedstawił pierwsze materiały z Fort Solis | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 paź 2021, 11:48

Fallen Leaf przedstawił pierwsze materiały z Fort Solis

Fallen Leaf, twórca gier na PC oraz konsole nowej generacji, przedstawił pierwsze materiały z Fort Solis. Doświadczony zespół programistów zaprezentował trailer produkcji, w której wystąpią m.in. Troy Baker oraz Roger Clark - rozpoznawalni na całym świecie aktorzy gamingowi.

Fort Solis jest grą przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła skupia się na losach dwójki bohaterów: Jacka i Jessici. Odpowiadając na sygnał S.O.S z pobliskiego centrum badawczego na Marsie, Jack udaje się na miejsce, aby go zbadać. Napięcie oraz kolejne wydarzenia zaczynają się splatać z burzą piaskową, która odcięła bazę od świata. Budżet produkcji szacowany jest na 10 milionów złotych, a gra ma zadebiutować na PC oraz konsolach w pierwszym kwartale 2023 roku.

- Do końca bieżącego roku planujemy zakończyć prace nad vertical slice Fort Solis, natomiast na początku 2022 rozpoczniemy rozmowy z globalnymi wydawcami. Mamy już zaplanowane z rozmowy m.in. z Microsoftem, Epic Games i Sony - komentuje Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf.

Zespół tworzący grę liczy 20 osób, które pracują w dwóch oddziałach - w Warszawie oraz w Liverpoolu. Za najważniejsze role związane z produkcją gry odpowiedzialni są: James Tinsdale, Mark Cushley oraz Matt Lake, którzy mają kilkunastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu wysokobudżetowych produkcji na wyłączność m.in. dla Microsoftu i Sony. Ze strony polskiej projekt wspiera utalentowany zespół Black Drakkar Games (spółka córka firmy MATABOO). Oprawa Fort Solis, pomimo budżetu typowego dla gier z sektora Premium Indie ma rywalizować z tytułami AAA, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii dostępnych na rynku.

- Grafika w Fort Solis będzie na najwyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o modele postaci, animacje, jak i środowiska. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań, które oferuje silnik Unreal 5, w tym ray tracingu czy systemu motion-matching. Pragniemy stworzyć widowisko dla graczy, które bardziej będzie przypominać serial Netflixa niż grę video - komentuje James Tinsdale, współzałożyciel Fallen Leaf i główny producent tytułu

W grze tworzonej przez Fallen Leaf zaangażowani są aktorzy światowej klasy - Troy Baker (Death Stranding, Metal Gear Solid, The Last of Us, Resident Evil 6, Persona 4) i Roger Clark (odtwórca głównej roli w Red Dead Redemption 2). Obaj artyści poza głosem, użyczyli także swoich sylwetek w trakcie sesji motion capture w brytyjskim studio Centroid, tworzące motion-capture m.in. do filmów Marvela.

O spółce Fallen Leaf: 

Fallen Leaf jest twórcą gier na PC oraz konsole nowej generacji. Ambicją spółki jest tworzenie gier o jakości konkurującej z produkcjami AAA oraz nietuzinkowej fabule. Zespół pracuje w Warszawie oraz Liverpoolu, a na jego czele stoją programiści posiadający doświadczenie w tworzeniu gier dla największych marek - Microsoftu, Sony, czy Electronic Arts. Spółka tworzy obecnie swoją pierwszą grę - Fort Solis, która ma być horrorem dorównującym grafiką do największych i najpopularniejszych produkcji z tego gatunku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości