Grupa PTWP podsumowuje ostatnie trzy miesiące działalności i podaje prognozy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lis 2021, 13:25

Grupa PTWP podsumowuje ostatnie trzy miesiące działalności i podaje prognozy

Notowana na rynku NewConnect Grupa PTWP podsumowała trzy ostatnie miesiące działalności w sektorze eventowym oraz podała prognozy na przyszły rok. Od sierpnia do października br. w zarządzanych przez spółkę obiektach – MCK i Spodku – odbyło się łącznie 70 wydarzeń, w których uczestniczyło 85 tys. osób. Do końca roku zaplanowanych jest jeszcze kilkanaście eventów i koncertów, w tym grudniowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Grupa PTWP zakłada, że w przyszłym roku, w obiektach którymi zarządza, odbędzie się łącznie ponad 250 wydarzeń dla prawie 1 mln uczestników.

- Ostatnie miesiące wykazują znaczny wzrost w całym sektorze eventowym. Od sierpnia do października br. zarządzane przez nas obiekty – MCK i Spodek – cieszyły się dużą popularnością, organizowane w nich eventy przyciągnęły tysiące osób. Przechodząc do liczb, we wskazanym okresie zorganizowanych zostało 70 wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 85 tys. osób. – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządu PTWP Event Center, zarządcy MCK i Spodka. - Do końca roku, oprócz naszych autorskich eventów, w MCK i Spodku zorganizowanych zostanie jeszcze kilkanaście koncertów oraz wydarzeń branżowych. Przed nami grudniowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Po raz kolejny oczy całego świata będą zwrócone na Polskę. Możliwość bycia częścią tak ważnego wydarzenia jest dla nas ogromnym zaszczytem. Tysiące gości, w tym ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych oraz przedstawiciele biznesu pojawią się w Katowicach, aby uczestniczyć w dyskusji o przyszłości internetu – podsumowuje Marcin Stolarz.

Wśród największych wydarzeń zorganizowanych w okresie sierpień-październik br. w obiektach zarządzanych przez Grupę PTWP można wymienić Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz największe widowisko stand-upowe w historii „Please Stand-up 2021”. Jeszcze w tym roku w Spodku odbędą się m.in. koncert Kultu, festiwal Mayday oraz Jubileusz 30-lecia Najlepszego Polskiego Musicalu – METRO.

Grupa PTWP, oprócz segmentu działalności dotyczącego zarządzania obiektami, jest także organizatorem cyklicznych wydarzeń biznesowych. We wrześniu w warszawskim hotelu Sheraton odbyło się Property Forum. W największym wydarzeniu o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce uczestniczyło 1,3 tys. osób, w tym ponad 650 stacjonarnie. Również we wrześniu zorganizowane zostały XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz 6. European Tech and Start-up Days, w których uczestniczyło blisko 9 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym 5,7 tys. biorących udział stacjonarnie. W październiku odbyła się 17. edycja Forum Rynku Zdrowia. W ramach dwudniowego wydarzenia zorganizowano 22 debaty, a konferencjach wzięło udział ponad 2 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym blisko 1 tys. stacjonarnie. W najbliższych planach organizacyjnych Grupy PTWP jest największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce – Forum Rynku Spożywczego i Handlu (8-9 listopada 2021 r.).

Kalendarz PTWP na 2022 r. w obiektach MCK i Spodek zakłada organizację ponad 250 wydarzeń, w których łącznie ma wziąć udział prawie 1 mln uczestników.

- Nasz przyszłoroczny kalendarz, zarówno jeśli chodzi o imprezy własne jak i o eventy w MCK i Spodku, zapełnia się bardzo dynamicznie. Zbliżamy się do stuprocentowego obłożenia zarządzanych obiektów w 2022 r. Czeka nas mnóstwo spotkań branżowych, sportowych oraz niezwykle rozbudowanych wydarzeń, jak np. 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (ONZ - UN Habitat), XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, 4 Design Days czy Intel Extreme Masters. Cały czas mamy na uwadze bezpieczeństwo uczestników, dlatego wszystkie planowane wydarzenia odbywają się z zachowaniem wszelkich wypracowanych przez nas dotychczas standardów udziału, łącznie z wymogiem okazania unijnego certyfikatu COVID (UCC) czy mobilnymi punktami testowania – mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP.

O spółce PTWP:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., spółka matka Grupy kapitałowej PTWP działa na rynku od 1995 roku. Działalność wydawnicza w zakresie specjalistycznych portali internetowych i czasopism drukowanych, organizacja konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz zarządzanie obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach – to cztery obszary działalności, na których skupia się obecnie aktywność Grupy. Należąca do Grupy spółka PTWP On-line Sp. o.o. jest wydawcą specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, pulsHR.pl oraz serwisów internetowych i tytułów prasowych w kategorii wnętrza i budownictwo. Ponadto Grupa jest właścicielem platform e-commerce z ofertami z branży rolno-spożywczej – Giełda Rolna oraz sprzedaży i wynajmu nieruchomości komercyjnych - Property Stock. Spółka matka koncentruje się na organizacji eventów branżowych i wydawaniu prasy. Spółka PTWP Event Center zarządza obiektami Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Spodek w Katowicach.

Źródło: Spółka, #PTW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości