Gas Station Simulator - już wkrótce dostępny na Nintendo Switch | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lis 2021, 08:58

Gas Station Simulator - już wkrótce dostępny na Nintendo Switch

Po sukcesie wersji na PC, bestsellerowa produkcja DRAGO entertainment – Gas Station Simulator –będzie dostępna na Nintendo Switch. Port gry dedykowany na japońską konsolę przygotuje MD Games, która pracuje także nad wersjami na konsole Sony i Microsoftu. Aktualna wishlista symulatora stacji benzynowej wynosi ponad 300 tys. zapisów.

- Miło nam ogłosić, że nasz flagowy tytuł będzie dostępny także w wersji na niezwykle popularną konsolę Nintendo Switch. Wykonanie portu powierzyliśmy spółce MD Games, która w tym zakresie ma bardzo duże doświadczenie. Jesteśmy zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracy, MD Games wykonała dla nas port Treasure Hunter Simulator na PS4 oraz Xbox. MD Games zajmie się także przygotowaniem Gas Station Simulator na Play Station 4, Xbox One oraz konsole nowej generacji, o czym informowaliśmy niedawno. Realizacja wszystkich portów przewidziana jest na 2022 rok – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Gas Station Simulator w ostatnich tygodniach trafiła do grona najlepiej sprzedających się produkcji tego roku. Tytuł zadebiutował na platformie Steam w połowie września br. Koszty jego produkcji zwróciły się zaledwie po 1,5 godziny od premiery. W niespełna miesiąc od wydania gry, jej sprzedaż przekroczyła 300 tys. egzemplarzy.

Obecnie wishlista tytułu liczy ponad 300 tys. zapisów.

Mechanika Gas Station Simulator obejmuje rozbudowę i odnawianie zniszczonej stacji benzynowej, którą twórcy gry zlokalizowali wzdłuż autostrady Route 66 w USA. Aktualnie DRAGO entertainment rozwija uniwersum gry o nowy tytuł: Road Diner Simulator.

Wydawcą obu gier jest notowane na NewConnect Movie Games.

O spółce ​DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka w ostatnich latach z sukcesem przeprowadziła dwie oferty publiczne w formie crowdfundingu udziałowego – na platformie SmartFunds i CrowdConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój własnych produkcji. Flagowym tytułem Studia jest Gas Station Simulator. Gra zadebiutowała na rynku 15 września 2021 r. stając się bestsellerem platformy Steam. Koszty produkcji zwróciły się w 1,5 godz. po premierze.

Niedawno Spółka ogłosiła nowy tytuł z uniwersum gry Gas Station Simulator pt. Road Diner Simulator. Jednocześnie Studio koncentruje się nad produkcją jednej gry średniobudżetowej oraz kilku autorskich symulatorów. Mowa m.in. o Food Truck Simulator Simulator oraz Winter Survival Simulator. Przy tym ostatnim, rolę doradcy merytorycznego pełni znany podróżnik i zdobywca obu biegunów Ziemi - Marek Kamiński. Premiera gry planowana jest na I połowę 2021 roku.

DRAGO entertainment zamierza przenieść akcje spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości