Na początku 2022 r. inflacja może wzrosnąć nawet do 9 proc., potem spadek - Gatnar, RPP
Na początku 2022 r. inflacja może wzrosnąć nawet do 9 proc., potem będzie spadać - powiedział w telewizji Biznes24 członek RPP Eugeniusz Gatnar.
"Przed nami okres świąteczny, prawdopodobnie pierwsze święta bez ograniczeń, restrykcji pandemicznych. Wiec spodziewam się inflacji powiedzmy 8 proc. do końca roku, a w styczniu czy w lutym, w I kw. może być jeszcze trochę więcej, potem inflacja powinna spadać. (...) W tym roku może być 8 proc. (inflacji - PAP), a przyszłym może być 9 proc., zobaczymy. To zależy od tego, co będzie z ograniczeniami pandemicznymi" - powiedział Gatnar.
Prezes NBP Adam Glapiński powiedział 2 dni temu, że nowa projekcja inflacji zakłada szczyt inflacji w styczniu na poziomie nieco ponad 7 proc. (PAP Biznes)
tus/ mfm/
