SIGNIUS nawiązał współpracę z firmą Entrust | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lis 2021, 09:55

SIGNIUS nawiązał współpracę z firmą Entrust

SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta, w ramach współpracy z firmą Entrust – opracował swoje nowoczesne rozwiązanie dla klientów indywidualnych i biznesowych. W oparciu o Entrust nShield HSM, czyli kwalifikowane urządzenie do tworzenia podpisów, firma SIGNIUS opracowała chmurową i lokalną platformę do podpisywania dokumentów i umów. Platforma SIGNIUS Professional umożliwia bezpieczne i wygodne zawieranie kompleksowych umów cyfrowych, oszczędność czasu i zgodność z rozporządzeniem eIDAS, czyli całkowitą moc prawną na terenie Unii Europejskiej. W Październiku spółka SIGNIUS S.A. pozyskała w ramach prywatnej emisji 3,3 mln zł na rozwój swojej platformy.

Spółka SIGNIUS S.A. rozwijając platformę SIGNIUS Professional, potrzebowała odpowiedniego rozwiązania do tworzenia podpisów elektronicznych, chroniącego ich najbardziej wrażliwą składową – klucze kryptograficzne użytkowników. Z uwagi na fakt, że regulacje eIDAS są bardzo przejrzyste, wyzwaniem było znalezienie dostawcy urządzeń nie tylko o jak najlepszej wydajności, ale i spełniających liczne normy gwarantujące bezpieczeństwo. Udało się to dzięki wsparciu firmy Entrust – jednego ze światowych liderów w obszarze cyberbezpieczeństwa.

- Cieszę się, że możemy współpracować z Entrust, co pozwala nam zaoferować usługę bezpiecznego podpisywania dokumentów zgodnych z eIDAS. Zrobiliśmy to pierwsi – przed naszą konkurencją. Wierzę, że wsparcie tej firmy umożliwi nam ekspansję w wielu krajach Europy Środkowo – Wschodniej i wpłynie zdecydowanie na nasz rozwój – mówi Bartosz Witkowski, Prezes Zarządu SIGNIUS S.A. - Moduły HSM Entrust nShield QSCD, z których korzystamy są certyfikowane przez Komisję Europejską oraz znajdują się w wykazie bezpiecznych urządzeń do tworzenia podpisów. Gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa danych dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych oraz prywatność i zgodność z RODO - dodaje Witkowski.

SIGNIUS Professional to nowoczesna i kompleksowa platforma do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Oferta platformy obejmuje także zdalną i natychmiastową wideoweryfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji.

Obecnie platforma konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju i oprócz Polski, rozpoczyna swoją działalność w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii.

W październiku SIGNIUS, w ramach prywatnej emisji pozyskał od inwestorów kwotę 3,3 mln zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój platformy o dodatkowe funkcjonalności, nawiązanie relacji biznesowych z dostawcami usług zaufania oraz na działania marketingowe na terenie Polski i Niemiec.

O spółce SIGNIUS:

SIGNIUS oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla klienta indywidualnego i biznesowego, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Nasza centrala mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie, Berlinie i Pradze.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości