ELZAB i Aion Bank nawiązały strategiczną współpracę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lis 2021, 09:28

ELZAB i Aion Bank nawiązały strategiczną współpracę

ELZAB i Aion Bank nawiązały strategiczną współpracę, oferując polskim przedsiębiorcom zakup kasy fiskalnej online w abonamencie i zintegrowanie posiadanej kasy z aplikacją. Produkt jest połączony z kompleksowym i w pełni cyfrowym kontem dla biznesu. Dzięki aplikacji elzAPP ON każdy użytkownik zyskuje zdalny dostęp do swoich danych sprzedażowych oraz finansów na rachunku bankowym. Technologię w projekcie dostarcza i wdraża spółka Vodeno.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia Aion Bank i ELZAB (twórca aplikacji elzAPP ON) udostępniają polskim przedsiębiorcom kompleksowe narzędzie, które pozwala wykorzystać atuty kasy fiskalnej online w połączeniu z nowoczesną, w pełni zdalną bankowością elektroniczną. Z poziomu aplikacji mobilnej właściciel biznesu może w prosty sposób nabyć kasę na abonament lub powiązać zakupione u partnerów firmy ELZAB urządzenia z kontem firmowym. Nowe urządzenie zostanie udostępnione w abonamencie – jedna niska rata będzie automatycznie pobierana z rachunku Aion Banku. Obsługę wdrożeniową oraz serwisową kasy fiskalnej poprowadzą aktualni partnerzy spółki ELZAB.

Korzystający z oferty otrzymają w pełni cyfrowy dostęp do bankowości biznesowej działającej w transparentnym modelu abonamentowym – z przejrzystą, jedną opłatą za prowadzenie konta i za szereg dodatkowych usług finansowych, bez ograniczeń i ukrytych kosztów.

Przyszłość należy do subskrypcji i abonamentów

Model subskrypcyjny już na stałe zagościł w Polsce dzięki swojej prostocie, wygodzie i przejrzystości, jakie oferuje. Liczba produktów i usług w subskrypcji konsekwentnie wzrasta w ostatnich latach. Według danych Deloitte globalny kryzys gospodarczy spowodowany pandemią jedynie przyspieszył tempo zachodzących zmian. Tylko w samym regionie EMEA sprzedaż usług działających w tym modelu osiągnęła ponad dwukrotnie lepszy wynik r/r (111%). W Polsce już niemal połowa społeczeństwa korzysta z różnego rodzaju usług subskrypcyjnych. To rozwiązanie zdobywa także uznanie przedsiębiorców.

Niezmiennie za modelem abonamentowym przemawia fakt, że likwiduje on barierę wejścia, jaką stanowią opłaty startowe lub licencje w formie jednorazowych, wysokich opłat.

– Jestem przekonany, że nowoczesne technologie są tym, czego dziś potrzebują świat i gospodarka, zmagające się z następstwami pandemii i obawiające kolejnych jej fal. Na naszych oczach dokonują się kolejne innowacyjne przełomy. Nowoczesne usługi bankowe oraz produkcja i sprzedaż elektroniki do niedawna stanowiły odległe od siebie światy. Dzisiaj prezentujemy kompleksową ofertę wykraczającą poza klasycznie rozumiane sojusze. To pierwsza znana mi inicjatywa tego typu. Wraz z Aion Bankiem oferujemy nowe, bezpieczne rozwiązania, nowe produkty i nowe możliwości zarządzania biznesem – zapewnia Bartosz Panek, prezes zarządu firmy ELZAB SA.

– Dzięki współpracy ze spółką ELZAB stworzyliśmy w pełni cyfrowe i kompleksowe narzędzie do zarządzania biznesem już z poziomu aplikacji na smartfonie. Nasz produkt jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby polskich przedsiębiorców, dla których zdalny dostęp do finansów i danych sprzedażowych jest niezbędny, tym bardziej w nowej, postpandemicznej rzeczywistości – dodaje Krzysztof Czuba, chief business officer w Aion Banku.

Aby skorzystać z opcji zakupu kasy online na abonament, wystarczy pobrać i zainstalować aplikację elzAPP ON. Umożliwia ona zdalne zarządzanie biznesem, daje dostęp do danych sprzedażowych, pozwala na podgląd i definiowanie raportów oraz monitoruje, czy zostały spełnione wszystkie obowiązki wobec Ministerstwa Finansów.

Użytkownik aplikacji elzAPP ON, który założy konto w Aion Banku, otrzyma dostęp do całkowicie cyfrowych usług finansowych. Bank oferuje m.in. nielimitowane bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe, konta oszczędnościowe w PLN i EUR oraz wymianę walut po kursie międzybankowym. Do wyboru dostępne są również dwa plany abonamentowe: Smart lub All-Inclusive, ze stałą miesięczną opłatą, bez ukrytych kosztów i limitów.

O spółce ELZAB:

Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB Spółka Akcyjna to polskie przedsiębiorstwo, które od ponad 50 lat produkuje sprzęt elektroniczny na skalę przemysłową. Firma ma doświadczenie w projektowaniu urządzeń o złożonej technologii (elektronika, informatyka, mechanika) oraz potencjał produkcyjny zdolny obsłużyć duże zamówienia kontraktowe i kooperacyjne z krótkim terminem realizacji. Dziś ELZAB jest jednym z głównych dostawców kas i drukarek fiskalnych w Polsce. W ciągu ostatnich 28 lat do sklepów trafiło ponad 1 200 000 urządzeń fiskalnych, a firma ELZAB stała się synonimem solidności i jedną z najlepiej identyfikowalnych marek w branży.

O Aion Banku:

Aion Bank to w pełni cyfrowy bank, który powstał w wyniku obserwacji dzisiejszych finansów i zmieniających się potrzeb użytkowników. Wykorzystuje najlepsze rozwiązania tradycyjnych instytucji finansowych, łącząc je z łatwością użytkowania i najnowszymi technologiami. Swoją ofertę kieruje do świadomych użytkowników, którzy poszukują użytecznych narzędzi do zarządzania finansami, a wszystkie usługi udostępnia za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji mobilnej – bez dodatkowych opłat oraz zbędnych prowizji, limitów i ograniczeń.

O spółce Vodeno:

Misją Vodeno jest zrewolucjonizowanie branży usług finansowych. Łącząc nowoczesny ekosystem platformy 360 z doświadczeniem w bankowości, Vodeno wspiera firmy w dostarczaniu atrakcyjnych i unikalnych rozwiązań dla klientów. Vodeno Cloud Platform (VCP) jest jedną z pierwszych na świecie i najbardziej wszechstronnych platform typu „bankowość jako usługa”, która we współpracy z licencjonowanym przez EBC Aion Bankiem dostarcza zintegrowane usługi finansowe dla banków, fintechów oraz innych instytucji płatniczych, niezależnie od ich wielkości i branży. Vodeno pomaga tym podmiotom w spełnieniu niezbędnych wymogów i regulacji, a przy tym pozwala na błyskawiczne wprowadzanie innowacji.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości