MLP Group ekspertem w projektach brownfield | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 lis 2021, 11:37

MLP Group ekspertem w projektach brownfield

MLP Group zrewitalizuje tereny poprzemysłowe i zbuduje na przejętym terenie nowoczesny park biznesowy MLP Business Park Schalke. Na terenie inwestycji powstanie około 55 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytkowania w połowie 2024 r.

MLP Group, wiodący deweloper i właściciel wysokiej jakości parków logistycznych, przemysłowych i biznesowych, wybuduje na działce o powierzchni około 11 hektarów nowoczesny park biznesowy. Na terenach przemysłowych, po byłej fabryce drutu Thyssen w Gelsenkirchen-Schalke, powstanie około 55.000 m2 zrównoważonej pod względem ekologicznym elastycznie użytkowanej powierzchni, przeznaczonej dla szerokiej gamy najemców.

- Dzięki nabyciu przez MLP Group tego terenu i planowanemu projektowi miasto Gelsenkirchen zyskuje nie tylko ważnego partnera gospodarczego. Może jednocześnie się cieszyć z dobrego i zrównoważonego rozwoju obszaru, który od dłuższego czasu był prawie nieużywany. To bardzo dobra wiadomość dla Gelsenkirchen, a zwłaszcza dla dzielnicy Schalke-Nord - powiedziała burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge podczas prezentacji projektu w Gelsenkirchen Science Park.

Planowanych jest łącznie osiem budynków o powierzchni od 1.000 do 10.000 m2. We wschodniej części MLP Business Park Schalke powstaną trzy hale o elastycznym przeznaczeniu, które są szczególnie dostosowane do potrzeb lokalnych firm usługowych i handlowych. Większe jednostki mogą być również dzielone w zależności od potrzeb użytkowników.

- MLP Group ma duże doświadczenie w rewitalizacji byłych terenów przemysłowych. Koncepcja opracowana wspólnie z miastem Gelsenkirchen i władzami jest całkowicie uzasadniona i przemyślana. Z jednej strony doskonale wpisuje się w zakres wymagań zdefiniowanych w kontekście "Schalke-Nord", a z drugiej strony spełnia życzenia lokalnych, regionalnych i ponadregionalnych najemców z różnych branż - podkreślił Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager Germany & Austria w MLP Group.

Nowa inwestycja MLP Group znajdujące się w środku jednego z największych obszarów gospodarczych i konsumenckich w Europie. Dzięki doskonałej lokalizacji i połączeniu komunikacyjnemu z autostradami A42 i A44, MLP Business Park Schalke jest atrakcyjny dla użytkowników z wielu różnych sektorów od przedsiębiorstw produkcyjnych i przetwórczych, poprzez e-commerce i logistykę, po lokalne zakłady rzemieślnicze i usługowe. Projekt ma także na celu rewitalizację i modernizację opuszczonego terenu. Właśnie do tego miasto Gelsenkirchen przywiązuje szczególną wagę.

Według Patricka Schumacher-Kurowskiego, kolejnym krokiem będzie uszczegółowienie koncepcji w ścisłej współpracy z władzami miasta. MLP Group, które zainwestuje w projekt ponad 40 mln euro, oczekuje, że plan zagospodarowania będzie gotowy w połowie 2023 roku, a budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie 2023 roku. Prace rozbiórkowe istniejących budynków mają ruszyć już pod koniec 2021 roku. Działalność operacyjna MLP Business Park Schalke powinna rozpocząć się w połowie 2024 roku.

Budynki parku biznesowego są realizowane przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Trwają starania o uzyskanie certyfikatu DGNB Gold (German Sustainable Building Council) dla obiektów. Koncepcja zrównoważonego rozwoju obejmuje również wykorzystanie powierzchni dachów na systemy fotowoltaiczne. Zielony prąd w jak największym stopniu będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła. MLP Group już podczas budowy będzie wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z realizacją inwestycji będzie na niskim poziomie.

O spółce MLP GROUP:

MLP Group jest wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą wysokiej jakości parków logistycznych i przemysłowych oraz parków biznesowych przeznaczonych dla lekkiej produkcji przemysłowej, działającym na rynku polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim. Firma jest właścicielem i zarządcą portfela nieruchomości, o łącznej powierzchni najmu w obiektach gotowych lub posiadających pozwolenia na budowę wynoszącej ok. 1,3 mln m2. Wartość aktywów netto firmy wynosi 1,2 mld zł (na koniec 2020 roku). Od 2013 roku MLP Group jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (ISIN: PLMLPGR00017).

Spółka posiada biura w Warszawie, Monachium, Wiedniu i oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb, dedykowane rozwiązania w zakresie nieruchomości dla klientów i najemców z różnych branż, w tym logistycznej, handlu detalicznego, e-commerce, produkcyjnej i motoryzacyjnej.

Źródło: Spółka, #MLG

Zobacz także: MLP Group SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości