CCC zakłada w strategii do '25 rentowność EBITDA powyżej 12 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 lis 2021, 12:09

CCC zakłada w strategii do '25 rentowność EBITDA powyżej 12 proc.

Strategia grupy CCC na lat 2021-25 zakłada m.in. osiągnięcie skonsolidowanej rentowności EBITDA (z MSSF16) powyżej 12 proc. i trzykrotne zwiększenie przychodów grupy w stosunku do okresu Q3'21 LTM - poinformowała spółka w komunikacie.

Wśród celów i aspiracji strategicznych do 2025 roku spółka wymienia też m.in. udział przychodów z nowych kategorii (poza obuwiem) na poziomie co najmniej 1/3, udział sprzedaży z kanałów online na poziomie ponad 60 proc. przychodów grupy CCC (wzrost z ok. 45 proc. w Q3'21) i poprawę wskaźnika NPS (Net Promoter Score) o 10 punktów dla każdego szyldu/kanału sprzedaży w grupie.

Jak podano, realizacja strategii finansowana będzie ze środków własnych oraz zdolności kredytowej.

"Wraz z poprawą wyników operacyjnych oraz optymalizacją kapitału obrotowego, do finansowania potrzeb rozwojowych skoncentrowanych na technologii, logistyce oraz rozwoju sieci HalfPrice wykorzystane będą środki własne oraz instrumenty dłużne (m.in. produkty bankowe lub obligacje)" - napisano.

Spółka zastrzegła w komunikacie, że wartości liczbowe nie stanowią prognozy ani szacunków wyników finansowych i odnoszą się jedynie do zamierzonych kierunków działania w latach 2021-2025.

(PAP Biznes), #CCC

pel/ doa/ ana/

Zobacz także: CCC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości