Boryszew szacuje CAPEX w '21 na ok. 120 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lis 2021, 18:04

Boryszew szacuje CAPEX w '21 na ok. 120 mln zł

Boryszew, którego nakłady inwestycyjne po trzech kwartałach 2021 roku wyniosły 89 mln zł, szacuje, że w całym 2021 roku wyniosą one ok. 120 mln zł - podał Boryszew w komunikacie.

"Szacujemy, że całościowy CAPEX za 2021 roku wyniesie ok. 120 mln złotych. Jest to nieco mniej niż pierwotnie zakładaliśmy na ten rok, ale część nakładów inwestycyjnych przenieśliśmy w czasie na rok 2022 z powodu opóźniania procesów inwestycyjnych ze względu na wydłużone terminy dostaw, a także znaczące wzrosty cen zakupu infrastruktury. Dodatkowo, część środków przeznaczono na kapitał obrotowy w związku z wysokimi cenami surowców w Segmencie Metale" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes spółki Wojciech Kowalczyk.

Boryszew podał w piątek, że przychody grupy w III kwartale 2021 roku wyniosły 1,6 mld zł i były o 37 proc. wyższe niż w trzecim kwartale 2020 roku (w warunkach porównywalnych bez Impexmetal Aluminium Konin).

Zysk netto grupy z działalności kontynuowanej osiągnął poziom ok. 43 mln zł.

Wynik EBITDA grupy w trzecim kwartale wyniósł 102 mln zł i utrzymał się na identycznym poziomie jak rok wcześniej. Wynik EBITDA segmentu metale wyniósł 82 mln zł, segmentu motoryzacja 4 mln zł, a chemii 5 mln zł.

"Słabsze wyniki w Segmencie Motoryzacja to w dużej mierze efekt globalnego kryzysu związanego ze złamaniem łańcuchów dostaw u OEM i brakiem półprzewodników do produkcji aut. (...) Kolejne kwartały poświęcimy na restrukturyzacje spółek w tym Segmencie, głównie w Grupie BAP. Chcemy poprawić efektywność, aby w pełni czerpać z ożywienia, które powinno nastąpić w przyszłym roku" - powiedział Kowalczyk.

Na koniec trzeciego kwartału 2021 roku zadłużenie netto grupy Boryszew wyniosło 883,7 mln zł i było wyższe o 11,6 mln zł w porównaniu do stanu na koniec 2020 roku.

(PAP Biznes), #BRS

seb/ osz/

Zobacz także: Boryszew SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości