Cloud Technologies planuje zainwestować do 50 mln zł do końca 2023 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 lis 2021, 08:24

Cloud Technologies planuje zainwestować do 50 mln zł do końca 2023 r.

Cloud Technologies, notowana na NewConnect spółka zajmująca się monetyzacją cyfrowych danych, ma strategię na lata 2021 - 2023. Grupa planuje do końca 2023 roku zainwestować do 50 mln zł, finansowanie pochodzić będzie ze środków własnych - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Biorąc pod uwagę nasze kompetencje, know-how i zasoby, jesteśmy gotowi, aby w ciągu najbliższych dwóch lat stać się jednym z wiodących dostawców danych na świecie. Nasz model biznesowy, który zaktualizowaliśmy w 2019 roku, odznacza się skalowalnością i globalnym zastosowaniem, a to bezpośrednio przekłada się na szybki wzrost wyników całej grupy. Aby dalej dynamicznie zwiększać przychody i kontynuować rozwój na arenie międzynarodowej, przeznaczymy do 50 mln złotych na inwestycje w kluczowych obszarach, czyli na potrzeby globalizacji biznesu, rozwoju technologii oraz na przeprowadzenie programu motywacyjnego dla kadry zarządzającej. Finansowanie pochodzić będzie ze środków własnych" – powiedział, cytowany w komunikacie, Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.

Spółka nie planuje pozyskiwania środków z długu lub emisji akcji.

Jak podano, w ogłoszonej strategii spółka koncentruje się na dalszym rozwoju globalnych kanałów sprzedaży. Aktywnie analizuje i rozważa akwizycje podmiotów, które pozwolą zwiększyć sprzedaż w kluczowym segmencie spółki - Data enrichment, obejmującym sprzedaż danych i technologii do ich przetwarzania. Nabywanie udziałów w spółkach będzie realizowane przy wykorzystaniu akcji własnych i posiadanych środków pieniężnych.

Inwestycje planowane przez spółkę obejmują m.in. program motywacyjny przewidziany na lata 2021 -2023, którego beneficjentami będą członkowie wyższej kadry kierowniczej i organów zarządczych Cloud Technologies. Uczestnicy programu zostaną uprawnieni do objęcia do 250.000 akcji w 2024 roku i przy spełnieniu określonych warunków.

Program zostanie uzależniony od realizacji KPI w postaci skumulowanego rocznego poziomu EBITDA grupy kapitałowej za lata 2021 - 2023 w wysokości 55 mln zł. Spółka nie przewiduje emisji nowych akcji w celu realizacji programu.

Cloud Technologies planuje do końca 2023 roku przejście na rynek główny GPW, bez nowej emisji akcji.

(PAP Biznes), #CLD

pel/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości