Zeneris Projekty uruchamia sklep e-commerce z magazynami energii i podpisuje umowę o wartości 3,4 mln zł na budowę farmy PV | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 gru 2021, 10:04

Zeneris Projekty uruchamia sklep e-commerce z magazynami energii i podpisuje umowę o wartości 3,4 mln zł na budowę farmy PV

Zeneris Projekty S.A., notowany na NewConnect dostawca kompleksowych usług z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych, zawarł umowę o wartości 3,4 mln zł na budowę farmy fotowoltaicznej - jedną z największych w swojej historii. Jednocześnie spółka rozpoczęła fazę beta sklepu e-commerce oferującego rozwiązania z zakresu magazynowania energii. Zdaniem Zarządu firmy jednym z głównych wyzwań rozwoju polskiego sektora PV jest deficyt produktów magazynujących energię.

W ostatnich dniach spółka poinformowała o podpisaniu umowy, której przedmiotem jest dostawa i montaż kompletnej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW w miejscowości Stare Kurowo k. Gorzowa Wielkopolskiego. Jej wartość wynosi 3,4 mln zł i została zawarta z indywidualnym inwestorem. Inwestycja jest podzielona na trzy etapy i obejmuje: przeprowadzenie przez spółkę procesu aukcyjnego, pozyskanie finansowania oraz budowę farmy fotowoltaicznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Przedsięwzięcie zostanie ukończone do 90 dni po rozpoczęciu ostatniego, trzeciego etapu.

- W naszej ocenie jednym z kluczowych wyzwań dla rynku PV w Polsce jest deficyt rozwiązań z obszaru magazynowania energii. Generuje on rosnące potrzeby popytowe zarówno na rynku prosumentów, jak i klientów z sektora MSP i dużych inwestorów. Dostrzegając takie zjawiska od kilku kwartałów realizujemy działania w zakresie rozwoju segmentu magazynowania energii. Realizując kompleksowe inwestycje dla naszych klientów, dzisiaj dodajemy do oferty Zeneris Projekty możliwość nabycia produktów z tego obszaru poprzez nasz kanał e-commerce połączoną z możliwością nawiązania kontaktu ze spółką i konfiguracji magazynu według potrzeb klienta o prawie dowolnej mocy – mówi Mariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu Zeneris Projekty S.A.

Spółka z końcem listopada uruchomiła sklep e-commerce (https://zenerisprojekty.pl/sklep/) oferujący produkty z zakresu magazynowania energii. W fazie beta działalności sklepu, wprowadzono do oferty pierwsze produkty firmy LaserTec. Są one skonfigurowane i dysponują określoną mocą, jednakże użytkownik ma możliwość umówienia się na konsultacje w zakresie konfiguracji magazynu „szytego na miarę” jego potrzeb. W kolejnym etapie spółka chce wprowadzić produkty wspierające, jak drzwi przeciwpowodziowe oraz inne systemy wsparcia instalacji PV oraz nie wyklucza wprowadzenia produktów składowych samej instalacji jak falowniki czy ładowarki samochodowe typu wallbox. Ponadto Zeneris planuje uruchomić możliwość zapytania o wsparcie w pozyskaniu finansowania produktu (leasing, kredyt, dotacje itd.).

- Sklep online to realizacja jednego z naszych celów emisyjnych w zakresie rozwoju kanałów i modeli sprzedaży. Ideą projektu jest nawiązanie relacji z klientami, posiadającymi instalację i poszukującymi rozwiązań wspierających bądź uzupełniających ją, w tym o magazynowanie energii. Jesteśmy otwarci także na inwestorów, którzy rozważają montaż instalacji PV i analizują rynek – takim zaoferujemy doradztwo, projekt i montaż instalacji wraz z dobrze dobranym magazynem energii. Przewagą Zeneris jest oferowanie wsparcia w kwestii doboru parametrów produktu. Na polskim rynku nadal obserwujemy deficyt zbliżonego podejścia – tj. nabycia produktu magazynującego energię połączonego z możliwością eksperckiej pomocy
– uzupełnia Mariusz Kostrzewa.

W kwietniu br. spółka poinformowała o zawarciu umowy na 3 mln zł na realizacji inwestycji fotowoltaicznej połączonej z instalacją magazynującą energię z kontrahentem - firmą PPH Ubój i Przetwórstwo Indyka Joanna Giżewska-Chrząszcz. Przedmiotem zamówienia jest budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 0,45 MWh wraz z wolnostojącym kontenerem - magazynem energii o pojemności 0,22 MWh i niezbędną infrastrukturą. W ramach projektu Zeneris Projekty odpowiada również za wykonaniem przyłączenia do sieci elektroenergetycznej elektrowni fotowoltaicznej i przebudową rozdzielnicy nN. Okres gwarancji przedsięwzięcia wyniesie 12 lat.

Zeneris Projekty 24 listopada zadebiutowała na giełdzie NewConnect. Zeneris jest 377 spółką notowaną na NewConnect i 28 debiutem na tym rynku w 2021 roku. Spółka w kwietniu przeprowadziła ofertę publiczną akcji, z której pozyskała 3 mln zł, dedykowanych dalszemu rozwojowi, tj. m.in. rozbudowie kanałów sprzedaży, akwizycjom i rozszerzeniu oferty m.in. o produkty związane z magazynowaniem energii.

O spółce Zeneris Projekty:

Zeneris Projekty S.A. posiada ponad 14 letnie doświadczenie w przygotowaniu, projektowaniu i realizacji odnawialnych źródeł energii i instalacji hybrydowych. Zespół Zeneris Projekty to wysoko wykwalifikowana grupa fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Spółka realizuje dla swoich klientów inwestycje w hydroenergetykę oraz w instalacje fotowoltaiczne. Równocześnie Zeneris jest też biurem projektowym w zakresie budownictwa wodnego i samorządowego. Posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE dla firm i samorządów. W swoim portfelu ma wykonane dokumentacje zarówno na farmy fotowoltaiczne, jak również projekty o mniejszych mocach i projekty prosumenckie, których realizacją zajmuje się od 2018 roku. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych, projektowaniem obiektów rekreacji i wypoczynku.

Źródło: Spółka, #ZEN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości