Marża downstream PKN Orlen spadła w listopadzie do 7,4 USD na baryłce (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 gru 2021, 15:08

Marża downstream PKN Orlen spadła w listopadzie do 7,4 USD na baryłce (opis)

Modelowa marża downstream PKN Orlen spadła w listopadzie do 7,4 USD na baryłce z 8,5 USD w październiku - poinformował PKN Orlen na stronie internetowej.

Modelowa marża rafineryjna plus dyferencjał Brent/Ural spadła w listopadzie do 4,9 USD na baryłce z 7,9 USD na baryłce w październiku.

Dyferencjał Brent/Ural spadł w listopadzie do 1,5 USD na baryłce z 2,2 USD na baryłce w październiku.

Modelowa marża petrochemiczna grupy PKN w listopadzie wzrosła do 1.274 euro za tonę z 1.186 euro za tonę miesiąc wcześniej.

Koncern poinformował, że w listopadzie średnia cena baryłki ropy Brent wyniosła 81,4 USD wobec 83,7 USD w październiku.

Cracki na dieslu spadły w listopadzie o 17 proc. wobec października do 75 USD/t. Jak podał Orlen, jest to efekt obaw o spadek popytu na paliwa związanych z wprowadzeniem restrykcji w Europie (wzrost zakażeń COVID-19) oraz wysokiego importu oleju napędowego do Europy (głównie z Rosji).

Cracki na benzynie spadły w listopadzie o 10 proc. mdm do 175 USD za tonę. Jako przyczyny PKN także wskazał obawy o spadek popytu na paliwa związane z wprowadzeniem restrykcji w Europie w związku z pandemią oraz niższy eksport do USA i Afryki Zachodniej.

Cracki na HSFO zmniejszyły się w ubiegłym miesiącu o 15 proc. do minus 201 USD/t. Powodem jest duża spadek popytu z Azji (sezonowo mniejsze zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji)

(PAP Biznes), #PKN

epo/ mfm/

Zobacz także: PKN Orlen SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości