PCC Rokita planuje inwestycje w odnawialne źródła energii | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 gru 2021, 22:52

PCC Rokita planuje inwestycje w odnawialne źródła energii

PCC Rokita planuje inestycje w odnawialne źródła energii w celu obniżenia śladu węglowego - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. PCC Rokita rozważa m.in. możliwość odejścia od paliwa węglowego poprzez przebudowę posiadanych kotłów rusztowych na gazowe czy też zamianę na kotły gazowe niskoparametrowe.

PCC Rokita rozważa budowę kilku farm fotowoltaicznych o sumarycznej mocy ok. 30 MW. Realizacja największych planowana jest na terenach porekultywacyjnych. Celem jest budowa źródeł energii odnawialnej połączonych linią bezpośrednią z instalacjami produkcyjnymi. W przyszłości nie wyklucza się także zakupu terenów dedykowanych rozbudowie farm fotowoltaicznych.

Jednocześnie spółka prowadzi rozważania dotyczące budowy farmy wiatrowej. W tym celu wytypowała atrakcyjne tereny, obecnie trwa analiza wykonalności i opłacalności projektu. Szacowany potencjał wybranych lokalizacji wynosi ok. 15 MW. Nie jest wykluczone włączenie do tych inwestycji podmiotów zewnętrznych.

Jednym z istotniejszych dotychczasowych przedsięwzięć w tym obszarze było przejście przez PCC Rokita na produkcję chloru w oparciu o przyjazną dla środowiska technologię membranową, która pozwoliła na uniknięcie emisji CO2 na poziomie ponad 140 tys. ton rocznie.

(PAP Biznes), #PCR

pr/

Zobacz także: PCC Rokita SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości