Asmodev zadebiutował na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2021, 11:20

Asmodev zadebiutował na NewConnect

Asmodev, producent gier o oryginalnej mroczno-romantycznej tematyce, zadebiutował na NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało łącznie 4.400.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B, C, D oraz E o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie dołączenia Asmodev do grona spółek publicznych wspierała firma Blue Oak Advisory. Obecnie studio pracuje nad swoim flagowym projektem Priest Simulator, którego darmowy epizod został bardzo dobrze przyjęty przez graczy.

- Debiut wiąże się ze zwiększeniem rozpoznawalności, ale i transparentności Asmodevu. Mimo to nasz plan się nie zmienia, wciąż chodzi o tworzenie dziwnych gier. Ale dzięki giełdzie ich potencjał będą mogli dostrzec inwestorzy – mówi Michał Jodłowiec, prezes Asmodev.

Asmodev pracuje obecnie nad swoim flagowym tytułem Priest Simulator. W rozgrywce gracz będzie mógł się wcielić w rolę najbardziej uprzywilejowanej osoby w całej wsi – księdza. Do jego zadań będzie należało m.in. przeprowadzanie egzorcyzmów, udzielanie sakramentów i prześladowanie heretyków. W świecie gry odwiedzamy przeklęte domy, niszczymy wyposażenie, a z pozyskanych materiałów wytwarzamy przedmioty, które pozwalają na remont świątyni.

- Jesteśmy wdzięczni graczom za zaangażowanie w mediach. To bardzo przyjemne patrzeć, jak społeczność wokół Priesta się rozrasta, jest jak dwunasty zawodnik Asmodevu. Praca nad grami to z reguły rutynowe czynności, ale głośny doping motywuje. Żmudne obowiązki wypełnia się z przyjemnością – komentuje Michał Jodłowiec.

Spółka w październiku br. udostępniła darmowy epizod Heavy Duty, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem ze strony graczy. Pozytywne oceny na platformie Steam wynoszą aż 97%, a udostępnienie bezpłatnego materiału dobrze wpłynęło na wishlistę tytułu, która buduje się w zadowalającym tempie.

Asmodev tworzy gry od 2018 r., a każdy tytuł jest osadzony we wspólnym autorskim uniwersum tętniącym grozą i zakazaną miłością. Równolegle z pracą nad symulatorem księdza deweloper wykonuje gry na zlecenie dla Gaming Factory, Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio.

O spółce Asmodev:

Asmodev SA tworzy gry własne oraz na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcjach o mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. Druga autorska produkcja studia, Ultimate Summer, trafiła na początku 2021 r. do sprzedaży. Spółka pracuje obecnie nad Priest Simulator oraz trzema grami na zlecenie Gaming Factory: Mercyful Flames, Booze Master oraz Human Farm. Do portfolio produkcyjnego dewelopera dołączyły także niedawno dwie nowe pozycje przygotowywane na zlecenie: Pope Simulator i I am Your Principal.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości