GPW, PwC i NN Investment Partners nagrodziły CIECH za najlepszą strategię ESG w Polsce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2021, 09:40

GPW, PwC i NN Investment Partners nagrodziły CIECH za najlepszą strategię ESG w Polsce

CIECH zdobył pierwszą nagrodę („diamentową”) w konkursie „Liderzy ESG”, w kategorii „Strategia”, organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, firmę doradczą PwC oraz NN Investment Partners TFI. Strategia ESG Grupy, ogłoszona w maju tego roku, zawiera osiem zobowiązań CIECH w zakresie polityki klimatycznej, relacji społecznych i ładu korporacyjnego.

„Lider ESG” to tytuł przyznawany firmom oraz instytucjom, które mają i realizują wyróżniającą się strategię ESG, oferują innowacyjne produkty i usługi, pozytywnie oddziałujące na środowisko, a także prowadzą skuteczne kampanie informacyjne oraz promocyjne w obszarze zrównoważonego rozwoju. Nagroda przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: „Strategia”, „Innowacja” oraz „Program edukacyjny”. W tej pierwszej, ocenie Kapituły podlegały strategie ESG przyjęte w organizacjach w 2020 i 2021 roku.

CIECH został wyróżniony za m.in. wymierne i ambitne cele (z wysokim prawdopodobieństwem ich realizacji dzięki celom krótkoterminowym), obszerny i szczegółowy program nakładów inwestycyjnych, skoncentrowany na dekarbonizacji, a także daleko idącą integrację praktyk ESG w procesach inwestycyjnych i zakupowych.

- ESG stanowi ważny element działalności CIECH. Nasza aktywność w tym obszarze jest wyrazem zarówno globalnego charakteru naszej Grupy, głębokich i trwałych relacji z klientami oraz inwestorami, dla których kwestie zrównoważonego rozwoju już od lat stanowią kluczowe kryterium w prowadzeniu biznesu, jak i poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat, szczególnie w obliczu wielu wyzwań klimatycznych i społecznych. Cieszę się, że nasze ambitne i kompleksowe podejście do tych zagadnień, zyskało uznanie Kapituły. Gratuluję wszystkim nagrodzonym, a szczególne słowa uznania kieruje do zespołu CIECH, który przygotował i realizuje nasze zobowiązania zawarte w nagrodzonej strategii – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Kapituła konkursu, po ocenie około 100 projektów, nagrodziła w sumie dziewięć firm, w trzech kategoriach. W jej skład weszli zarówno przedstawiciele organizatorów konkursu, jak i cenieni eksperci ze świata nauki, biznesu oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie https://www.pwc.pl/pl/liderzy-esg.html.

Niektóre ze zobowiązań, jakie podjęła Grupa CIECH w swojej ambitnej strategii ESG, to m.in. neutralność klimatyczna do 2040 roku, zmniejszenie ilości potrzebnej energii w procesach produkcji, ochrona zasobów naturalnych, wdrażanie idei gospodarki obiegu zamkniętego w codziennej działalności biznesowej, rozwój pracowników oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy. Cele strategii – mierzalne i umożliwiające monitorowanie postępów – są zgodne z kryteriami ESG stosowanymi w ocenie spółek giełdowych przez globalnych inwestorów. Wpisują się także w założenia „Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”, przygotowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

O spółce CIECH:

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.

Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.

CIECH łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomicznie.

Źródło: Spółka, #CIE

Zobacz także: Ciech SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost