Informacje z Peru i Chin wspierają notowania miedzi na LME | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2021, 08:12

Informacje z Peru i Chin wspierają notowania miedzi na LME

Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje po informacjach z Peru i Chin, które wspierają notowania metalu. Miedź w dostawach 3-miesięcznych kosztuje na LME więcej o 0,7 proc. i jest po 9.487,50 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,15 proc. i jest po 4,2735 USD za funt.

W Peru planowane jest wstrzymanie pracy w jednej z największych kopalń miedzi, co wpłynie na ograniczenie podaży tego metalu.

Władze kopalni Las Bambas rozważają zawieszenie działania kopalni, ponieważ pojawiające się blokady dróg dojazdowych do zakładu przez strajkujące grupy uniemożliwiają działanie kluczowych wjazdów i utrudniają transport miedzi z kopalni.

Z kolei w Chinach władze dążą do zwiększenia wsparcia dla słabnącej chińskiej gospodarki, a to może wesprzeć popyt na metale przemysłowe.

Premier Chin Li Keqiang wskazał, że władze chcą zmniejszyć wymagania dotyczące gotówki, jaką krajowe banki muszą trzymać w swoich rezerwach, a w ten sposób większe fundusze popłynęłyby do małych i średnich firm.

Obawy o spowolnienie chińskiej gospodarki i wycofywanie na świecie bodźców wsparcia przez banki centralne zaszkodziły perspektywom popytu na metale bazowe, a niskie zapasy, m.in. miedzi, zapewniają teraz metalom wsparcie cenowe.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 78 USD i kosztowała 9.418,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości