Trigon DM rekomenduje "kupuj" Onde, cena docelowa 23,5 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 gru 2021, 10:12

Trigon DM rekomenduje "kupuj" Onde, cena docelowa 23,5 zł

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 29 listopada, wydali rekomendację "kupuj" Onde, wyceniając akcję spółki na 23,5 zł.

Jak wskazali analitycy, przecena akcji Onde w ostatnich dwóch miesiącach wyniosła ponad 30 proc., znacząco odbiegając od spadku szerokiego indeksu WIG rzędu 6 proc.

Ich zdaniem głównymi przyczynami spadku sentymentu do spółki były: 1) obawy o wpływ rosnących cen komponentów na wyniki przyszłoroczne i przesunięcia projektów deweloperskich, 2) opóźnienie w pracach nad liberalizacją ustawy odległościowej w onshore w Polsce, 3) słabsze wyniki spółki za III kwartał względem oczekiwań rynkowych.

"Uważamy, że problemy w wykonawstwie OZE są przejściowe (dołek marżowy w przyszłym roku), a punktem zwrotnym może być korekta na cenach modułów PV w 1H22r. Zakładamy, że liberalizacja ustawy 10H finalnie będzie miała miejsce w 2022 r., co wpłynie na przychody w Onde w wietrze od 2024 r. Wzrost cen projektów RTB i gotowych farm PV kompensuje według nas wyższe koszty budowy, co po 2022 r. stwarza świetne perspektywy zwłaszcza dla większych deweloperów, takich jak Onde" - napisali analitycy.

Trigon DM obniżył prognozę skorygowanej EBITDA dla spółki na 2021 r. do 97 mln zł ze 108 mln zł z powodu wyższych kosztów ogólnego zarządu. W efekcie presji marżowej w wykonawstwie i wpływie na MBnS w OZE w kolejnych kwartałach, analitycy szacują wynik EBITDA w 2022 r. na poziomie 139 mln zł (vs. 160 mln zł wcześniej).

Pierwsze rozpowszechnianie raportu, którego autorami są David Sharma i Michał Kozak, nastąpiło 29 listopada 2021 r. o godz. 17.00.

Depesza jest skrótem raportu. W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM.

(PAP Biznes), #OND

pel/ osz/

Załączniki:

Zobacz także: Onde SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości