Deloitte i ZARYS zawarły strategiczne partnerstwo | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2021, 10:29

Deloitte i ZARYS zawarły strategiczne partnerstwo

Firma doradcza Deloitte rozpoczęła współpracę z firmą ZARYS International Group, jednym z największych producentów i dostawców produktów medycznych w Polsce. W ramach realizowanego kontraktu, konsultanci Deloitte wspierają ekspertów ZARYS w przeprowadzeniu transformacji cyfrowej organizacji, w oparciu o pakiet produktów SAP. Istotnymi składowymi całego projektu będzie uruchomienie systemu SAP S/4HANA w chmurze Google, zintegrowanego z wdrażanym SAP Sales Cloud.

Rozwiązanie zaproponowane przez Deloitte pozwoli przeprowadzić transformację biznesową w oparciu o platformę SAP S4/HANA, wdrożoną przy wsparciu innowacyjnej metody na Google Cloud Platform oraz SAP Sales Cloud w modelu subskrypcyjnym. Jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce i pierwszy alians strategiczny firm w Europie Środkowej.

– Obecnie, każda zmiana biznesowa jest wspomagana wdrożeniem wybranej technologii. W przypadku firmy ZARYS mamy do czynienia z platformą S4/HANA w chmurze Google. Nasze podejście do realizacji takich przedsięwzięć projektowych nie ogranicza się jedynie do realizacji ustalonego zakresu prac i dostarczeniu rozwiązań. Na każdym etapie poszukujemy nowych usprawnień i optymalizacji, które wzmocnią rynkową pozycję naszego klienta – mówi Paweł Filipowicz, partner, lider zespołu SAP w Polsce i Europie Centralnej, Deloitte.

ZARYS International Group to polska firma z ponad 30-letnią tradycją. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, szerokiej ofercie oraz zespołowi wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest kluczowym graczem na rynku zaopatrzenia medycznego zarówno w Polsce jak i w Europie.

– Jako jeden z liderów branży medycznej nie przestajemy się rozwijać. W tej chwili mamy blisko 2000 stałych klientów w Polsce oraz odbiorców zagranicznych w 70 krajach świata, na 4 kontynentach. To duża odpowiedzialność wymagająca pracy w elastycznym, dopasowanym do naszych potrzeb i oczekiwań klientów systemie operacyjnym. Jesteśmy pewni, że współpraca z Deloitte wzmocni nas w tych działaniach i wskaże kierunki rozwoju – mówi Paweł Ossowski, prezes zarządu, ZARYS International Group.

Przewaga technologiczna to przewaga rynkowa

Cyfrowa i biznesowa transformacja przeprowadzona dzięki efektywnym rozwiązaniom dostarczonym przez SAP S/4HANA pozwoli podejmować decyzję w czasie rzeczywistym, by sprostać rosnącym potrzebom biznesowym, uprościć środowisko IT, ustandaryzować procesy biznesowe oraz zarządzać zapasami. Takie podejście gwarantuje również przejrzystość logistyczną i finansową, efektywność operacyjną, podniesienie jakości w relacjach z klientami oraz zmniejszenie złożoności systemu, dzięki eliminacji starszych rozwiązań.

– We współczesnym świecie, budowanie przewagi technologicznej oznacza również budowanie przewagi rynkowej, a umiejętne wykorzystanie procesu digitalizacji w organizacji przynosi wiele dodatkowych atutów rynkowych. W Deloitte doradzamy naszym klientom nie tylko w zakresie technologii, ale również w innych, równie ważnych obszarach prowadzonej działalności. To właśnie szeroki zakres kompetencji konsultingowych był elementem decydującym o wyborze naszej firmy jako partnera biznesowego firmy ZARYS – mówi Krzysztof Witczak, dyrektor, lider ds. rozwoju SAP, Deloitte.

W ramach wdrożenia systemu SAP S/4HANA zostaną uruchomione autorskie rozwiązania Deloitte do obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) i weryfikacji kontrahentów na Białej Liście Podatników VAT. Pakiet utrzymania tych narzędzi zapewnia zgodność z dynamicznie zmieniającymi się wymaganiami względem raportowania podatkowego. W przyszłości, rozwiązanie będzie utrzymywane przez Deloitte w ramach usług wsparcia.

Kolejnym etapem współpracy będzie wsparcie aplikacyjne SAP (ang. AMS – Application Management Support). Konsultanci Deloitte będą wzmacniać zespół kluczowych użytkowników ZARYS w bieżącej obsłudze systemu, dostarczaniu aktualizacji, a także wprowadzaniu nowych funkcjonalności i projektów.

– Rozwiązania wybrane podczas procesu wdrożenia systemu SAP, zostały wyłonione w wyniku gruntownej analizy stosowanych dotychczas w firmie systemów operacyjnych, na podstawie uwag i spostrzeżeń naszych pracowników i konsultantów. Nowy system ma w wielu miejscach zoptymalizować i w innowacyjny sposób wesprzeć procesy biznesowe w spółce. Nasze produkty często ratują życie. Kluczowe jest więc dla nas posiadanie niezwodnego i nowoczesnego systemu, który w pełni usprawni naszą pracę – mówi Krzysztof Jasiński, dyrektor operacyjny, ZARYS International Group.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości