DM BOŚ obniżył rekomendację dla Unimotu do "trzymaj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2021, 09:37

DM BOŚ obniżył rekomendację dla Unimotu do "trzymaj"

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 grudnia, obniżyli rekomendację dla Unimotu do "trzymaj". Cena docelowa spadła do 47 zł z 67 zł wcześniej.

Raport sporządzono przy kursie 41 zł.

"Istnieją dwa główne powody dlaczego obniżamy rekomendacje i wycenę dla walorów spółki. Po pierwsze, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność warunków makro i ekstremalnie niską widoczność zdecydowaliśmy się na podejście ostrożnościowe w naszym prognozach na rok 2022: obecnie oczekujemy skorygowanej EBITDA w roku 2022 jedynie na poziomie porównywalnym z rokiem 2021" - napisano w rekomendacji.

"Po drugie, w naszych prognozach finansowych dla spółki zakładamy wyraźnie wyższy poziom cen produktów, jak i wyraźnie silniejszego USD niż poprzednio. Chociaż ma to ograniczony wpływ na oczekiwane poziomy skorygowanej EBITDA, to ma to mocno negatywny wpływ na zapotrzebowanie na kapitał obrotowy spółki, co znacząco obniża naszą wycenę" - dodano.

Prognoza DM BOŚ dla spółki na 2022 rok to 75 mln zł skorygowanej EBITDA przy 8,55 mld zł przychodów. Prognozowany na przyszły rok skorygowany zysk netto wynosi 39,4 mln zł.

Rekomendacja została opracowana przez DM BOŚ na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk nastąpiła 6 grudnia o godz. 7.20.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #UNT

kuc/ ana/

Załączniki:

Zobacz także: Unimot SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości