DM BOŚ podnosi cenę docelową Action do 22,6 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2021, 09:42

DM BOŚ podnosi cenę docelową Action do 22,6 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 grudnia, podnieśli cenę docelową akcji spółki Action do 22,6 zł z 20,7 zł poprzednio, nadal rekomendują "kupuj".

Raport został sporządzony przy kursie 13,3 zł.

Analitycy DM BOŚ przypomnieli w raporcie, że w 2020 roku Action zakończył trwające od 4 lat postępowanie sanacyjne, co zapoczątkowało nowe otwarcie w spółce, która zaczęła dynamicznie poprawiać swoje wyniki finansowe osiągając ponadprzeciętną rentowność w branży.

"W I-III kw. 2021 roku Spółka kontynuowała dobrą passę i notowała dwucyfrowy wzrost swoich wyników w ujęciu rok/rok. Naszym zdaniem, Action pozostanie beneficjentem korzystnych warunków, które powinny się utrzymać na rynku przynajmniej przez kilka kolejnych kwartałów (niedobory produktów umożliwiające realizację wysokich marż zysku brutto na sprzedaży)" - czytamy w raporcie.

DM BOŚ zwraca uwagę, że możliwa jest wcześniejsza spłata zobowiązań układowych spółki.

"Action chce zdobyć finansowanie na przyspieszoną spłatę układu, by dzięki limitom kredytowym od ubezpieczycieli zwiększyć płynność i móc rozwijać się szybciej. Obecnie większa część zakupu towarów oparta jest na przedpłatach. Uważamy, że taki ruch może pomóc w zwiększeniu sprzedaży i poprawie kapitału obrotowego netto spółki" - podano.

Prognoza DM BOŚ zakłada, że w tym roku Action wypracuje 49,9 mln zł skorygowanego zysku netto i 65 mln zł skorygowanego EBIT, przy przychodach na poziomie 2,3 mld zł.

Raport został opracowany na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Jakub Viscardi, nastąpiła 6 grudnia o godz. 7.30.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczono plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #ACT

jow/ ana/

Załączniki:

Zobacz także: Action SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości