True Games podpisało umowę koprodukcji w ramach umowy inwestycyjnej na grę typu symulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2021, 09:15

True Games podpisało umowę koprodukcji w ramach umowy inwestycyjnej na grę typu symulator

True Games, wchodzący w skład Rodziny Movie Games producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, podpisał pierwszą umowę wykonawczą, zgodnie z umową inwestycyjną, na współfinansowanie gry z gatunku symulator. Wydawcą będzie Movie Games, a tytuł zostanie ogłoszony już niebawem przy okazji publikacji pierwszego materiału wideo z gry.

Zgodnie z zawartą 1 grudnia br. umową inwestycyjną z inwestorem, True Games podpisała pierwszą umowę wykonawczą na grę z gatunku symulator, przeznaczoną na PC i konsole. Produkcja zostanie zrealizowana na zasadzie project finance, tj. w zamian za procentowy udział współfinansującego inwestora w dochodach z komercjalizacji projektu (revenue share).

- Pierwsza umowa koprodukcji dotyczy projektu, w którym prace już się rozpoczęły. Nie zdradzę jeszcze tytułu, bo tę przyjemność zostawiam sobie na czas prezentacji trailera. Gra jest zgodna z DNA naszej spółki i będzie symulatorem. Przed przystąpieniem do opracowania gry badaliśmy rynek i z analizy wynika, że zarówno tematyka, którą chcemy poruszyć, jak i zaplanowane przez nas mechaniki mogą wypełnić zidentyfikowaną przez nas niszę – mówi Patryk Jasiński, Prezes Zarządu True Games.

Wydawcą gry będzie Movie Games, podmiot dominujący True Games. Nowy tytuł może liczyć na wsparcie promocyjne od innych produkcji, zwłaszcza pokrewnych tematycznie gier z portfolio Movie Games, takich jak Drug Dealer Simulator czy inne tytuły True Games.

- Podobny model finansowania sprawdził się w przeszłości, co obrazuje przykład DRAGO entertainment, innej spółki z Rodziny Movie Games rozwiniętej według takiego wzorca. Nasza współpraca zaowocowała największym tytułem w historii Movie Games, czyli wydanym we wrześniu Gas Station Simulatorem, który zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam i sprzedał się w liczbie ponad 300 tys. egzemplarzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszych działań i zaufania, jakim inwestorzy darzą nasze spółki, produkty oraz nowe podejmowane projekty. Wsparcie i stabilność w ramach Rodziny Movie Games to moim zdaniem nasz prawdziwy wyróżnik - mówi Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Jak dodaje Prezes, budowa wartości True Games i innych studiów z grupy wydawcy pozwala wzmocnić Movie Games tak rynkowo, jak produkcyjnie. Spółka tworzy ekosystem zespołów doskonale przygotowanych do samodzielnej produkcji gier, które w razie konieczności mogą się wzajemnie wspierać. Jednocześnie społeczności budowane wokół poszczególnych tytułów stanowią podstawową i stale rozbudowywaną bazę odbiorców marketingu koordynowanego wewnętrznie przez Movie Games.

Obecnie True Games jest w procesie połączenia z True Games Syndicate, który przebiega pomyślnie. Spółka, jak każde inne studio wchodzące w skład grupy kapitałowej Movie Games, działa według własnej, stale optymalizowanej strategii, niezależnej od zmiennej sytuacji rynku kapitałowego, dzięki mieszanym formom finansowania działalności.

O spółce Movie Games:

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

True Games zostało założone w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, często nielegalne. Uniwersum zostało zapoczątkowane przez świetnie przyjętego przez graczy Drug Dealer Simulatora. Zyski ze sprzedaży pozwoliły pokryć koszty produkcji w niespełna godzinę od udostępnienia gry na platformie Steam, a po 20 dniach osiągnęły wartość ponad 1 mln USD. Gra w dniu premiery znajdowała się również na pierwszym miejscu światowej listy bestsellerów platformy Valve.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości