DM BDM podniósł cenę docelową dla akcji BoomBitu do 27,5 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 gru 2021, 08:53

DM BDM podniósł cenę docelową dla akcji BoomBitu do 27,5 zł

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 15 grudnia, podnieśli cenę docelową dla akcji BoomBitu do 27,5 zł z 26,1 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

W dniu wydania raportu kurs akcji BoomBit wynosił 16,5 zł.

Analitycy wskazują, że w minionych kwartałach wyniki dewelopera gier mobilnych okazały się wyraźnie lepsze od oczekiwań z poprzedniej rekomendacji, a w listopadzie po raz siódmy osiągnął on przychody przekraczające 20 mln zł.

"Tym samym uważamy, że stale wszedł na blisko dwukrotnie wyższy poziom sprzedaży niż rok temu. Na przestrzeni styczeń-listopad’21 spółka wygenerowała już 214,5 mln zł przychodów vs 140,2 mln zł w całym 2020 r. (+52,9 proc.), a do końca 2021 roku zakładamy, że uda jej się +dobić do+ 235,0 mln zł (+67,6 proc. r/r)" - napisano.

Analitycy liczą, że w związku z dynamicznym rozwojem spółki w segmencie wydawniczym jak i dokładaniu nowych dobrze i długo monetyzujących się tytułów typu mid-core BoomBit utrzyma ten trend w przyszłym roku.

"Ponadto pragniemy zwrócić uwagę na trwający w spółce przegląd opcji strategicznych, którego finalizacji spodziewamy się na początku przyszłego roku. Liczymy, że może on zakończyć się pozyskaniem strategicznego inwestora branżowego, co będzie miało istotny wpływ na dalszy dynamiczny rozwój jednej z najszybciej rozwijających się firm zajmujących się grami mobilnymi" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem raportu DM BDM poświęconego BoomBit. Autorem rekomendacji jest Krzysztof Tkocz. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 15 grudnia, o godzinie 07.00.

W załączniku znajduje się raport DM BDM i wymagane zastrzeżenia prawne.

(PAP Biznes), #BBT

pel/ mfm/

Zobacz także: BoomBit SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości