KNF ustanowiła kuratora dla Getin Noble Banku
Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła kuratora dla Getin Noble Banku i funkcję tę powierzyła Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu - poinformował bank w piątkowym komunikacie.
Bank podał, że KNF odmówiła zatwierdzenia aktualizacji planu naprawy i wezwała go do przedstawienia nowego planu w ciągu 4 miesięcy.
"W uzasadnieniu Decyzji nr 1 KNF wskazała, że obecnie współczynniki kapitałowe Banku kształtują się poniżej minimalnych poziomów regulacyjnych (TCR i Tier 1), a zaprezentowane w zaktualizowanym Planie Naprawy założenia i sposoby w zakresie osiągnięcia wymaganego poziomu współczynników kapitałowych nie zostały, w ocenie organu nadzoru, w wystarczający sposób uprawdopodobnione" - napisano w komunikacie.
Bank podał, że ustanowiony kurator nie jest jego organem, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych.
"Ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Bank usług na rzecz jego klientów" - napisano w komunikacie.
(PAP Biznes), #GNBseb/
