Hub.Tech złożył prospekt do KNF; liczy na debiut na głównym rynku GPW w I półr. '22 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 gru 2021, 09:12

Hub.Tech złożył prospekt do KNF; liczy na debiut na głównym rynku GPW w I półr. '22

Hub.Tech, który rozwija ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania, złożył prospekt emisyjny do KNF w sprawie przeniesienia notowań z NewConnect na główny rynek GPW - podała spółka w komunikacie prasowym. Debiut planowany jest w pierwszym półroczu 2022 r. i nie będzie związany z przeprowadzaniem emisji nowych akcji.

Jak podała spółka, celem przeniesienia notowań jest m. in. chęć wejścia na parkiet, gdzie jest większy dostęp do kapitału instytucjonalnego.

Hub.Tech (dawniej Boruta-Zachem) jest producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Produkty sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości. Jednocześnie firma jest producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Hub.Tech poinformował również o zmianach w zarządzie - Marcin Pawlikowski przestanie pełnić funkcję wiceprezesa, zaś do zarządu został powołany Paweł Rodowicz. Pawlikowski pozostanie w grupie, skupiając się na rozwoju Onlybio.life.

Onlybio.life po trzech kwartałach odpowiadała za ponad 55 mln zł przychodów ze sprzedaży całej grupy, co było najlepszym wynikiem ze wszystkich spółek zrzeszonych. Spółka w 2022 roku chce również rozpocząć działalność eksportową.

Hub.Tech od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(PAP Biznes), #HUB

doa/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości