BlueKey – spółka celowa Gamedust – z umową inwestycyjną na niemal 6 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sty 2022, 13:44

BlueKey – spółka celowa Gamedust – z umową inwestycyjną na niemal 6 mln zł

Spółka Gamedust, specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych na platformy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, poinformowała o zawarciu Umowy Inwestycyjnej dotyczącej spółki zależnej – Bluekey sp z o.o. W jej ramach kapitał zakładowy Bluekey sp z o.o. został podwyższony, Gamedust objął 108 udziałów w zamian za wkład w postaci praw własności intelektualnej. Pozostali Wspólnicy zobowiązali się do wniesienia wkładu pieniężnego w kwocie niemal 6 mln zł za 331 udziały. Celem wspólnej inwestycji jest realizacja przez Bluekey sp z o.o. projektu z zakresu Connected Realities.

W wyniku zawartej między spółkami umowy, Gamedust objął 108 udziałów w kapitale zakładowym Bluekey sp z o.o., w zamian za wkład niepieniężny w postaci praw własności intelektualnej o wartości 286.820,93 zł. Pozostali uczestnicy podwyższenia kapitału zakładowego objęli łącznie 331 udziałów Bluekey i zobowiązali się do wniesienia wkładu pieniężnego w łącznej kwocie 5.906.347,00 złotych, przy czym inwestorzy finansowi wnieśli w formie wkładu kwotę 5.650.000 zł.

- Współpraca z naszymi partnerami w ramach Bluekey pozwoli nam w pełni wykorzystać posiadane już kompetencje i doświadczenie, a także umożliwi nam realizację naszej strategii i dalszy rozwój w obszarze linii biznesowej Connected Realities. Jestem przekonany, że podpisana umowa inwestycyjna i pozyskane przez spółkę Bluekey środki pozwolą jej z sukcesem realizować wyznaczone przez Wspólników cele biznesowe, co przełoży się na krótko i długodystansowe korzyści także dla Gamedust, pozwalając na szybszą realizację naszych założeń strategicznych, w tym m.in. tworzenie i wydawanie gier opartych na technologii VR. Dodatkowo powstanie i rozwój nowej spółki to dla nas możliwość zdywersyfikowania działalności na nieadresowane dotąd przez Gamedust segmenty rynku wirtualnej rzeczywistości – mówi Paweł Flieger, Prezes Gamedust S.A.

Głównym celem BlueKey jest stworzenie unikalnej wartości, dzięki połączeniu ze sobą świata materialnego i wirtualnej rzeczywistości. Wzajemne interakcje tych dwóch rzeczywistości umożliwią zaoferowanie nowych produktów w branży rozrywkowej. Działalność ta, umożliwi spółce Gamedust poprzez udział w spółce Bluekey zwiększenie ekspozycji biznesowej w Connected Realities, czyli jedną z trzech (obok produkcji własnych i działalności wydawniczej) kluczowych dla spółki linii biznesowych.

O spółce Gamedust:

Gamedust powstał w 2015 roku jako dział Virtual Reality w Setapp - polskim software house'ie z siedzibą w Poznaniu. Studio stało się oddzielną firmą w 2017 roku i dostarczyło Neverout, Overflight, Spuds Unearthed i najnowszy Yupitergrad na ponad 15 platform do gier VR i innych. W tworzonych grach stawia na połączenie unikalnej mechaniki rozgrywki i kierunku artystycznego. Spółka posiada doświadczenie, które pozwala jej dostarczać projekty na czas w zdrowym środowisku pracy, samodzielnie portować i publikować gry oraz pomagać innym firmom w ich projektach Unity Engine VR i non-VR.

Misją Gamedust jest zaprojektowanie nowej, dedykowanej mechaniki rozgrywki, która zrewolucjonizuje branżę gier VR/AR/MR i uwolni jej pełny potencjał.

Źródło: Spółka, #GDC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości