Gas Station Simulator w styczniu trafi na platformę GOG i otrzyma pierwszą darmową aktualizację Car Wash | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 sty 2022, 09:18

Gas Station Simulator w styczniu trafi na platformę GOG i otrzyma pierwszą darmową aktualizację Car Wash

Gas Station Simulator – bestsellerowa produkcja od notowanego na NewConnect DRAGO entertainment – po sukcesie na Steam, już od 24 stycznia dostępna będzie także na platformie GOG. Kilka dni później, 27 stycznia, twórcy symulatora wzbogacą projekt o pierwszą, darmową aktualizację – Car Wash. Nowy content dostępny będzie na obu platformach cyfrowej dystrybucji gier PC. Aktualizacja w postaci myjni samochodowej posiadać będzie kilka poziomów trudności i tym samym umożliwi użytkownikom realizację kolejnych wyzwań. Jeszcze w tym roku gra zadebiutuje również na konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

- Zgodnie z założeniami, nie zwalniamy tempa i na bieżąco rozwijamy projekt Gas Station Simulator. Już w najbliższych dniach szykujemy dla jego fanów kilka nowości. 24 stycznia nasz symulator trafi do nowej grupy odbiorców – użytkowników popularnej platformy GOG, która znana jest z wyselekcjonowanego wyboru gier. Kilka dni później, 27 stycznia, grę wzbogacimy o Car Wash. To pierwszy darmowy content update, który udostępnimy równolegle na obu platformach – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Liczymy na to, że paczka nowości przyczyni się do powiększenia community gry i tym samym pozytywnie wpłynie na dalsze wyniki sprzedażowe tytułu – dodaje.

Globalna premiera gry, której akcja toczy się przy trasie Route 66 w USA, odbyła się 15 września 2021 roku na platformie Steam. W pierwszej dobie od premiery symulator rozbudowy zniszczonej stacji benzynowej uplasował się na 1 pozycji na Global Top Sellers oraz na 1 miejscu w zestawieniu Top Sellers. Budżet produkcyjny tytułu, który wyniósł ok. 0,45 mln zł, zwrócił się jego twórcom w ciągu pierwszej 1,5 godz. od premiery. Produkcja od samego początku wzbudzała zainteresowanie nie tylko graczy, ale i znanych YouTuber’ów, m.in. Markipliera, czy oCMz.

- To dla nas wielki sukces, że gra Gas Station Simulator w tak krótkim czasie została doceniona przez rzeszę graczy na całym świecie i tym samym stała się bestsellerem w naszym portfolio. Przez ostatnie tygodnie intensywnie pracowaliśmy nad tym by sprostać niemalejącym oczekiwaniom fanów. Lada chwila przekażemy graczom nowy content - Car Wash, który zawierać będzie 5 poziomów oraz 2 rodzaje stanowisk – z myjką ciśnieniową i automatyczną. W każdym z tych poziomów gracze będą odkrywać nowe możliwości, które bez wątpienia uatrakcyjnią rozgrywkę. Zdradzę, że szykujemy dla graczy dodatkową niespodziankę, która mamy nadzieję jeszcze bardziej wzbogaci naszą grę. Nie chcę jednak na razie zdradzać za wiele szczegółów, zapraszam do śledzenia naszych kanałów – mówi Lucjan Mikociak, współzałożyciel i jeden z udziałowców DRAGO entertainment.

Docelowo projekt dostępny będzie także w wersjach konsolowych. Produkcja w tym roku trafi m.in. na japońską konsolę Nintendo Switch. Port gry zrealizuje firma MD Games, która pracuje także nad wersjami na konsole od Sony i Microsoftu.

Jednocześnie DRAGO entertainment rozwija uniwersum gry o nowy tytuł: Road Diner Simulator. W nowym projekcie pojawiają się elementy zarządzania i strategicznego myślenia. Restauracja zarządzana przez gracza, wymaga odrestaurowania, a w trakcie rozgrywki użytkownik będzie mógł pozyskać środki na rozbudowę lokalu, zakup dodatkowych maszyn, czy dekorację sali.

Obie gry będą miały wzajemny wpływ na siebie oraz akcja obu produkcji toczyć się będzie w tej samej lokacji, a dzielić je będzie tylko Route 66. Rolę wydawcy obu tytułów pełni Movie Games – jeden z kluczowych udziałowców spółki.

O spółce DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment S.A. to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka w ostatnich latach z sukcesem przeprowadziła dwie oferty publiczne w formie crowdfundingu udziałowego – na platformie SmartFunds i CrowdConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój własnych produkcji. Flagowym tytułem Studia jest Gas Station Simulator. Gra zadebiutowała na rynku 15 września 2021 r. i zaraz po wydaniu stała się Bestsellerem platformy Steam. Koszty produkcji  zwróciły się w 1,5 godz. po premierze. Miało to przełożenie na znaczący wzrost wyceny Studia, która we wrześniu 2021 osiągnęła poziom 100 mln zł, czyli ponad 3-krotnie wyższy w porównaniu do kapitalizacji z dnia debiutu na NewConnect. Produkcja posiada ponad 80% pozytywnych opinii  w sklepie Steam. Obecnie spółka pracuje nad nowym tytułem z uniwersum gry pt. Road Diner Simulator.

Jednocześnie Studio koncentruje się nad produkcją jednej gry średniobudżetowej oraz kilku autorskich symulatorów. Mowa m.in. o sequelu do gry Treasure Hunter Simulator oraz Winter Survival Simulator. Ostatni to projekt, przy którym rolę doradcy merytorycznego pełni znany podróżnik i zdobywca obu biegunów Ziemi - Marek Kamiński.

DRAGO entertainment zamierza przenieść akcje spółki z NewConnect na rynek główny GPW.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości