Rafako podpisało z JSW Koks aneks do umowy dot. budowy bloku energetycznego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 sty 2022, 20:03

Rafako podpisało z JSW Koks aneks do umowy dot. budowy bloku energetycznego

Rafako podpisało z JSW Koks aneks do umowy z czerwca 2019 r. dotyczącej prac przy budowie bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym - podało Rafako w komunikacie.

Postanowienia aneksu obejmują m.in. podział etapów rozliczeniowych umowy na mniejsze części, z zastrzeżeniem, że zawarcie aneksu nie wpływa na obowiązujący harmonogram realizacji. Ponadto, aneks obejmuje zobowiązanie spółki do zawarcia z podwykonawcami umów lub porozumień oraz podjęcie działań zmierzających do przyspieszenia realizacji określonych prac.

W czwartkowym komunikacie podano, że aneks nie rozstrzyga zaistniałych pomiędzy stronami sporów i nie kończy mediacji.

"Celem aneksu, w przedmiotowej materii, jest zapewnienie realizacji prac przygotowawczych, w trakcie trwania mediacji tak, by w przypadku osiągnięcia w ramach mediacji porozumienia, nie doszło do przesunięcia w czasie momentu rozpoczęcia realizacji poszczególnych prac wynikających z rozszerzeń lub zmian zadania inwestycyjnego" - napisano.

Wstępne porozumienie co do formuły prowadzenia prac w ramach mediacji spółki podpisały w połowie grudnia 2021 r.

Spółka informowała o podpisaniu umowy na prace przy budowie bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym w EC Radlin w czerwcu 2019 r. Jak podawano, wartość umowy wynosiła 289 mln zł netto.

(PAP Biznes), #RFK

doa/ ana/

Zobacz także: Rafako SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości