Ipopema nadal rekomenduje zakup akcji Pointpacku, obniża wartość godziwą do 115 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 gru 2021, 09:28

Ipopema nadal rekomenduje zakup akcji Pointpacku, obniża wartość godziwą do 115 zł

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 13 grudnia, podtrzymali rekomendację dla Pointpacku na poziomie "kupuj" i obniżyli wartość godziwą do 115 zł z 125 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie 59,4 zł.

Analitycy pozytywnie oceniają ekspozycję Pointpacku na e-commerce w modelu lightasset na rosnący rynek e-commerce w Polsce i oczekują, że spółka skorzysta na trendzie wzrostu liczby przesyłek.

"Po dodaniu większej ilości punktów PUDO podnosimy nasze prognozy przychodów na 2021E/2022E/2023E o 5 proc./11 proc./11 proc. Jednak oczekujemy wolniejszego tempa wzrostu wyników w 2022 r. z uwagi na szybsze powiększenie sieci (prognozujemy zysk netto w 2021E/2022E/2023E na poziomie PLN 6,1 mln zł/7,5 mln zł/9,3 mln zł)" - napisano w raporcie.

Jak podali autorzy raportu, w swoich prognozach uwzględniają tylko przychody z polskiego rynku, a ekspansję międzynarodową postrzegają jako dodatkowy element budowania wartości. Nie wykluczają, że wejście na nowy rynek będzie wymagało dodatkowych środków, które mogą opóźnić przyszłe wypłaty dywidend.

"Pointpack rozwija program pilotażowy APMów, w którym planuje postawić kilkadziesiąt automatów. (...) Preferowalibyśmy, aby rozwój otwartej sieci APMów był finansowany przez zewnętrzny podmiot, a nie bezpośrednio przez Pointpack. Postrzegamy ewentualną wolę finasowania sieci APMów przez Pointpack jako ryzyko – naszym zdaniem, lepszą opcją jest skoncentrowanie się na pozostaniu pośrednikiem na rynku e-commerce i generowaniu zdrowych poziomów gotówki" - dodano.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu miało miejsce 13 grudnia o godz. 7.30.

Autorami rekomendacji są Marcin Nowak i Zuzanna Barzyk.

Raport został opracowany przez Ipopema Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #PNT

doa/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: Ipopema Securities SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost