Ipopema nadal rekomenduje zakup akcji Pointpacku, obniża wartość godziwą do 115 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 gru 2021, 09:28

Ipopema nadal rekomenduje zakup akcji Pointpacku, obniża wartość godziwą do 115 zł

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 13 grudnia, podtrzymali rekomendację dla Pointpacku na poziomie "kupuj" i obniżyli wartość godziwą do 115 zł z 125 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie 59,4 zł.

Analitycy pozytywnie oceniają ekspozycję Pointpacku na e-commerce w modelu lightasset na rosnący rynek e-commerce w Polsce i oczekują, że spółka skorzysta na trendzie wzrostu liczby przesyłek.

"Po dodaniu większej ilości punktów PUDO podnosimy nasze prognozy przychodów na 2021E/2022E/2023E o 5 proc./11 proc./11 proc. Jednak oczekujemy wolniejszego tempa wzrostu wyników w 2022 r. z uwagi na szybsze powiększenie sieci (prognozujemy zysk netto w 2021E/2022E/2023E na poziomie PLN 6,1 mln zł/7,5 mln zł/9,3 mln zł)" - napisano w raporcie.

Jak podali autorzy raportu, w swoich prognozach uwzględniają tylko przychody z polskiego rynku, a ekspansję międzynarodową postrzegają jako dodatkowy element budowania wartości. Nie wykluczają, że wejście na nowy rynek będzie wymagało dodatkowych środków, które mogą opóźnić przyszłe wypłaty dywidend.

"Pointpack rozwija program pilotażowy APMów, w którym planuje postawić kilkadziesiąt automatów. (...) Preferowalibyśmy, aby rozwój otwartej sieci APMów był finansowany przez zewnętrzny podmiot, a nie bezpośrednio przez Pointpack. Postrzegamy ewentualną wolę finasowania sieci APMów przez Pointpack jako ryzyko – naszym zdaniem, lepszą opcją jest skoncentrowanie się na pozostaniu pośrednikiem na rynku e-commerce i generowaniu zdrowych poziomów gotówki" - dodano.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu miało miejsce 13 grudnia o godz. 7.30.

Autorami rekomendacji są Marcin Nowak i Zuzanna Barzyk.

Raport został opracowany przez Ipopema Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #PNT

doa/ asa/

Załączniki:

Zobacz także: Ipopema Securities SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości