Grupa Azoty Polyolefins podjęła uchwałę ws. aneksu do umowy EPC dla Polimerów Police (aktl.) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sty 2022, 19:27

Grupa Azoty Polyolefins podjęła uchwałę ws. aneksu do umowy EPC dla Polimerów Police (aktl.)

Zarząd Grupy Azoty Polyolefins podjął uchwałę w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy na realizację projektu Polimery Police. Aneks przewiduje m.in. zwiększenie wynagrodzenia wykonawcy, Hyundai Engineering, o kwotę 72,48 mln euro i wydłużenie harmonogramu realizacji projektu o 6 miesięcy - podała Grupa Azoty w komunikacie.

Jak podano, zawarcie aneksu nr 3 nie powoduje przekroczenia budżetu projektu Polimery Police, a wzrost wynagrodzenia wykonawcy zostanie sfinansowany z rezerwy projektowej.

Grupa Azoty poinformowała w komunikacie prasowym, że wynegocjowane warunki zostały pozytywnie zaopiniowane przez podmioty i instytucje finansujące oraz ich doradców.

Jednocześnie Grupa Azoty wskazała, że zawarcie aneksu jest warunkowe i uzależnione od uzyskania stosownych zgód organów korporacyjnych spółki zależnej. Niezbędna jest zgoda WZ spółki Grupa Azoty Polyolefins.

"Podjęte decyzje zbliżają nas do zakończenia trudnego procesu negocjacyjnego oraz formalnego potwierdzenia osiągniętego porozumienia. Zgłoszone przez generalnego wykonawcę propozycje zmian pokazały jak wymagający był 2021 rok. W tym kontekście cieszy osiągnięty w 2021 roku postęp rzeczowy, który wynosi 83 proc." – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Andrzej Niewiński, prezes Grupy Azoty Polyolefins.

Grupa poinformowała, że warunkowa zgoda na zawarcie aneksu nr 3 stanowi konsekwencje zgłoszonych przez Hyundai Engineering Co., generalnego wykonawcę, propozycji zmian do umowy EPC: wydłużenia kontraktu EPC o 196 dni, dodatkowego wynagrodzenia w kwocie 150 mln euro oraz zmiany w obszarze technicznym projektu. Zgłoszone propozycje zmian spowodowane były przede wszystkim wpływem pandemii COVID-19 na realizację projektu Polimery Police.

(PAP Biznes), #ATT

pel/ osz/

Zobacz także: Grupa Azoty SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości