Sescom z 12,6-proc. wzrostem sprzedaży w okresie październik – grudzień 2021 r. | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
01 lut 2022, 09:06

Sescom z 12,6-proc. wzrostem sprzedaży w okresie październik – grudzień 2021 r.

Sescom, firma technologiczna, działająca w branży Facility Management (FM), w pierwszym kwartale roku obrotowego 2021/22 (październik – grudzień 2021 r.) wypracowała 41,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku o 12,6 proc. W tym okresie spółka wykonała poza Polską o 30 proc. prac serwisowych więcej niż przed rokiem.

Wzrost sprzedaży na początku nowego roku

– Od początku roku obrotowego 2021/22 obserwujemy poprawę koniunktury w związku z powrotem branży handlu detalicznego do inwestycji w posiadane punkty sprzedaży, co widoczne jest w wynikach sprzedaży. W nowym roku obrotowym skoncentrujemy się na wzroście organicznym i umacnianiu naszej pozycji w Polsce i za granicą. Będziemy także aktywni na rynku M&A, skupiając się na rynkach: brytyjskim, niemieckim i holenderskim, i wybierając podmioty, które zagwarantują nam konkretne efekty synergii oraz korzyści w zdefiniowanych ramach czasowych – komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

– Realizacji naszej strategii sprzyja m.in. trend postępującej automatyzacji handlu. Uważamy, że rosnące znaczenie nowych technologii w biznesie oraz informatyzacja procesów będą pozytywnie wpływać na sprzedaż grupy, szczególnie naszych najmłodszych linii biznesowych. Utrzymaliśmy korzystną tendencję instalacji kas samoobsługowych (SCO) z 2020 r. także w 2021 r., montując w 421 lokalizacjach w Polsce aż 1723 kas SCO – dodaje Halbryt.

Sescom konsekwentnie pracuje nad rozwojem potencjału segmentu usług serwisowych dla małego biznesu i odbiorców indywidualnych w ramach FIXFM. Za pośrednictwem platformy FIXFM w grudniu 2021 r. wykonano 988 prac serwisowych, co oznacza 32-proc. wzrost m/m. Ponadto, w ostatnim miesiącu minionego roku kalendarzowego podmiot ten przekroczył przychodowy próg 300 tys. zł. Od rozpoczęcia świadczenia usług komercyjnych do końca września 2021 r. (okres ok. siedmiu miesięcy) rozwiązanie rozwijane przez zespół FIXFM pozwoliło na realizację 2.398 prac serwisowych.

Publikacja pełnego raportu za 2020/21

Sescom opublikował pełny raport za rok obrotowy 2020/21. Biznes podstawowy spółki, jakim jest FM, pomimo utrudnień pandemicznych w minionym roku obrotowym pozostał stabilny. W ramach głównej działalności firma osiągnęła 133,7 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu z 135,8 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 10,4 mln zł, wobec 10,7 mln zł wypracowanych w roku poprzedzającym. Nieznaczny spadek obrotów to konsekwencja mniejszej liczby wykonanych prac serwisowych w następstwie ograniczeń handlowych związanych z pandemią. Pozostałe segmenty grupy, będące na wczesnym etapie rozwoju: technologie wodorowe w ramach SES Hydrogen oraz usługi serwisowe dla małego biznesu i odbiorców indywidualnych w ramach FIXFM wygenerowały łącznie 0,7 mln zł przychodów oraz stratę netto w wysokości -1,6 mln zł. W konsekwencji wynik netto w ujęciu skonsolidowanym obniżył się z 5,4 mln zł wypracowanych w roku obrotowym 2019/20, do 3,0 mln zł w roku obrotowym 2020/21.

Na koniec września 2021 r. grupa dysponowała środkami pieniężnymi w kwocie 16,5 mln zł w porównaniu z 17,5 mln zł na koniec września 2020 r. Wskaźnik długu netto/EBITDA na koniec września 2021 r. wynosił -0,97 – stan gotówki przewyższał wartość zobowiązań finansowych Sescom.

O spółce Sescom:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy oraz na potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2021 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 24 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #SES

Zobacz także: Sescom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości