Punch Punk prezentuje na Steam Barn Finders VR: The Pilot | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lut 2022, 13:12

Punch Punk prezentuje na Steam Barn Finders VR: The Pilot

Od dziś na platformie Steam dostępny jest Barn Finders VR: The Pilot. Za produkcję gry dedykowanej wirtualnej rzeczywistości odpowiada studio Punch Punk. Wydawcą projektu jest firma Duality, która jest jednocześnie pomysłodawcą tytułu i autorem PC-towej wersji gry. 

- Barn Finders VR to projekt, który realizujemy w formie work for hire (na zlecenie). PC-towa wersja tytułu, wydana w czerwcu 2020 roku, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy. Produkcja ma obecnie prawie 90 proc. pozytywnych recenzji od użytkowników Steam-a. Kilka miesięcy temu projekt zyskał fabularne rozszerzenie Amerykan Dream, które także docenili gracze. Jesteśmy przekonani, że wydanie Barn Finders w wersji VR będzie kolejnym ważnym krokiem do umocnienia pozycji tego tytuły na międzynarodowym rynku gamingowym. Cieszę się, że to właśnie Punch Punk przygotowuje VR-ową wersję tej gry – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk.

Barn Finders inspirowana jest popularnym programem telewizyjnym o aukcjach magazynowych. Gracz bierze udział w różnorodnych licytacjach. Jego misją jest poszukiwanie przedmiotów, które pozwolą mu się wzbogacić, równocześnie wypełnia powierzone mu zadania zakupowe. W dniu premiery gra będzie dostępna m.in. na HTC VIVE, OCULUS RIFT, czy QUEST 1 i 2.

Za przygotowanie VR-owej wersji Barn Finders Punch Punk otrzyma 100 proc. przychodów z odpłatnej dystrybucji gry, do momentu osiągnięcia przychodu w wysokości 100 tys. zł netto. Po przekroczeniu tej kwoty spółka będzie otrzymywała 40 proc. od przychodów ze sprzedaży tytułu.

Punch Punk realizuje jednocześnie kilka umów w trybie work for hire. Wśród nich są m.in. Drug Dealer VR, Godzilla VR, Eggs VR, Yach Mechanic Simulator na PC oraz Kaiju Monster. Ten ostatni doczekał się niedawno publikacji pierwszego trailera w trybie wirtualnej rzeczywistości.

- W Kaiju Monster VR gracz wciela się w postać potwora inspirowanego postacią Godzilli, a jego głównym zadaniem jest zniszczenie miasta - do wyboru są takie metropolie jak Londyn, Nowy Jork, Paryż, Tokio czy Moskwa. Projekt z pewnością przypadnie do gustu graczom, którzy lubią dynamiczną i zręcznościową rozgrywkę. Na platformie Steam mogą zapoznać się ze specyfiką gry. Premiera projektu odbędzie się w tym roku – mówi prezes Punch Punk.

Studio prowadzi obecnie prace nad dwoma tytułami własnymi: Moonshine VR oraz AIDA, dla której gotowa jest wersja demonstracyjna alfa.

– Przy projekcie Moonshine podpisaliśmy list intencyjny z All in! Games, które sfinansuje jego produkcję, wydanie oraz marketing. Kwota umowy to co najmniej 3,6 mln zł, z czego nie mniej niż 1,9 mln zł to budżet na development Moonshine. Z kolei AIDA otrzymała ponad 137 tys. EUR z grantu Kreatywna Europa. Jestem przekonany, że nachodzące miesiące będą pokazywały potencjał Punch Punk, wierzę w rozwój spółki i stale zwiększam zaangażowanie w akcjonariacie – mówi Krzysztof Grudziński.

Link do karty Steam: Barn Finders VR: The Pilot na Steam

O spółce Punch Punk:

Punch Punk S.A. (wcześniej Punch Punk sp. z o.o.) prowadzi działalność pod firmą Punch Punk od 2017 roku. Model biznesowy studia zakłada produkcję gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania oraz realizację projektów na zlecenie. Spółka rozwija się także w obszarze produktów wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów, które dostosuje do wymagań platform VR-owych jest sprzedażowy hit Movie Games – Drug Dealer Simulator.

Źródło: Spółka, #PPG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości