Skriware odnotował rekordowe wyniki w 2021 r. i zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lut 2022, 10:39

Skriware odnotował rekordowe wyniki w 2021 r. i zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW

Skriware, spółka działająca na globalną skalę w branży EdTech, osiągnęła w 2021 r. rekordowe wyniki. Przychody wzrosły rdr. ponad 12-krotnie do 12,1 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł 2,7 mln zł, co oznacza przekroczenie progu rentowności. Skriware zamierza na przełomie 2022 i 2023 r. przeprowadzić ofertę publiczną akcji i zadebiutować na głównym rynku GPW. Poprzedzi to runda pre-IPO przeprowadzona we współpracy z DM INC.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników w 2021 r. Osiągnęliśmy rekordowe rezultaty, które przekroczyły nasze oczekiwania. Przychody wyniosły ponad 12 mln zł, co stanowi ogromny wzrost względem 2020 r. Warto również podkreślić przekroczenie BEP i osiągnięcie 2,7 mln zł zysku netto. Potwierdza to zasadność naszej strategii działania oraz utwierdza nas w przekonaniu, iż osiągnęliśmy tzw. product market fit, który zamierzamy dalej skalować. – komentuje Karol Górnowicz, CEO Skriware.

Skriware dostarcza dzieciom praktyczną i angażującą edukację, dopasowaną do potrzeb XXI wieku, która łączy rozwój kompetencji miękkich i technicznych bazując na interdyscyplinarnej metodologii nauczania STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). To wszystko jest możliwe dzięki autorskiemu laboratorium edukacyjnemu SkriLab, które oparte jest na druku i modelowaniu 3D, robotach edukacyjnych, narzędziach do programowania oraz platformie online dedykowanej nauczycielom. Oferta produktowa Skriware składa się z kombinacji wdrożeń hardware oraz software, które sprzedawane są bezpośrednio przez dystrybutorów oraz w modelu SaaS, który stanowi istotny czynnik wzrostu skali biznesu. Spółka dostarcza swoje rozwiązania do ponad 2 tys. szkół w Polsce oraz 300 szkół i instytucji zagranicznych zlokalizowanych na 4 kontynentach.

- Mamy jasno określoną strategię rozwoju, do 2024 r. chcemy podwoić liczbę szkół, z którymi współpracujemy. Zamierzamy również istotnie zwiększać sprzedaż naszych rozwiązań software’owych oraz udział w przychodach abonamentów SaaS. Dodatkowo w planach mamy jeszcze mocniejszą ekspansję zagraniczną. Oczywiście chcąc to wszystko zrealizować, będziemy potrzebować finansowania, dlatego na przełomie IV kw. 2022 r. i I kw. 2023 r. zamierzamy przeprowadzić IPO i zadebiutować na głównym rynku GPW. Z kolei w I kw. 2022 r. przeprowadzimy ofertę publiczną w ramach rundy pre-IPO. – dodaje Karol Górnowicz.

O spółce Skriware:

Skriware to spółka działająca w branży EdTech, dostarcza dzieciom praktyczną i angażującą edukację, dopasowaną do potrzeb XXI wieku, która łączy rozwój kompetencji miękkich i technicznych. To wszystko jest możliwe dzięki autorskiemu laboratorium edukacyjnemu SkriLab, które oparte jest na druku i modelowaniu 3D, robotach edukacyjnych, narzędziach do programowania oraz platformie online dedykowanej nauczycielom. Skriware dostarcza swoje rozwiązania do ponad 2 tys. szkół w Polsce oraz 300 szkół i instytucji zagranicznych zlokalizowanych na 4 kontynentach.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości