Autorska gra Weird Fish – Oddyssey: Your Space, Your Way została rozbudowana | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 mar 2022, 10:32

Autorska gra Weird Fish – Oddyssey: Your Space, Your Way została rozbudowana

Weird Fish SA, niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox (otwarty świat), zdecydował o rozbudowie autorskiego projektu Oddyssey: Your Space, Your Way. Gra została wzbogacona o nowe mechaniki, systemy i elementy fabuły, których pierwotnie nie planowano. W ocenie spółki wprowadzane zmiany znacząco uatrakcyjnią rozgrywkę, co przełoży się na lepszą sprzedaż tytułu. Nowe elementy gracze zobaczą już w wersji Early Access.

- Z dużą pasją i zaangażowaniem pracujemy nad naszą autorską produkcją Oddyssey: Your Space, Your Way. W ostatnich miesiącach w naszych głowach pojawiło się mnóstwo kreatywnych pomysłów, które wzbogacają naszą grę i wierzymy, że jeszcze mocniej spełnią oczekiwania graczy. Podjęliśmy decyzję, że nasza gra, już w momencie premiery w trybie Early Access, zostanie wyposażona w wiele nowych systemów i mechanik, których wcześniej nie planowaliśmy. Cały zespół jest bardzo podekscytowany nową formułą gry. Obecnie Oddyssey oferuje nie tylko budowanie, ale także dostarcza dużo survivalowej rozrywki – mówi Wiktor Szymański – szef studia Weird Fish.

– Część mechanik mogliśmy zamknąć kilka miesięcy temu, zdecydowaliśmy jednak, że mocniej wykorzystamy potencjał naszego projektu, aby zaoferować użytkownikom jeszcze fajniejszą przygodę i lepszą jakość gry. Oczywiście działamy pod dużą presją czasu, jednak wspólnie z naszym wydawcą – 505 Games – po rozmowach, doszliśmy do wniosku, że nowe pomysły, które powstały, po prostu muszą znaleźć się w grze. Bardzo nas cieszy, że wydawca podziela nasze podejście i chce zaprezentować graczom ekscytującą grę najwyższej jakości – mówi Monika Ciesielka dyrektor operacyjny Weird Fish.

W Oddyssey: Your Space, Your Way gracz wyruszy w podróż statkiem kosmicznym w poszukiwaniu przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania. Do jego zadań należeć będzie m.in. usuwanie awarii, utrzymywanie poziomu gazów/tlenu w normie, eksploracja kosmosu w celu zdobycia surowców, czy dbanie o bezpieczeństwo własne, swoich towarzyszy oraz milionów ludzi, pozostawionych w śnie kriogenicznym.

- W pierwotnej wersji gry planowaliśmy systemy: tlenowy, prądowy i żywieniowy, po decyzji o rozbudowie projektu, zaprojektowaliśmy i dodaliśmy: system temperatury, CO2 i radiacji. Żeby odbiór tych systemów przez gracza był czytelny, dodaliśmy bardziej rozbudowany ekran taktyczny. Widać na nim zaznaczone zasięgi działania danych systemów, dzięki czemu gracz wie, gdzie można np. postawić nowe urządzenie tak, żeby znajdowało się w zasięgu działania prądu. Ukończyliśmy content trybu tutorial, freemode i story, który ma wejść już do wczesnego dostępu Oddyssey: Your Space, Your Way. Jednocześnie pracujemy nad częścią contentu, który będzie dostarczony w pełnej wersji. – mówi Wiktor Szymański, szef studia Weird Fish. – Warto dodać, że gracz – poza wykonywaniem konkretnych zadań – będzie mógł latać po galaktyce i zbierać zasoby. Przy okazji natknie się na losowe wydarzenia, których będzie uczestnikiem. Sam zdecyduje kiedy powróci do linii fabularnej – dodaje Wiktor Szymański.

Obecnie zespół pracuje nad optymalizacją gry i jej balansem do wersji Early Access. Trwają także designerskie szlify, aby gra była jak najbardziej czytelna dla gracza. W celu zebrania feedbacku od graczy, na bieżąco prowadzone są playtesty.

- To co wyróżnia Oddyssey: Your Space, Your Way to na pewno komiksowa grafika stylizowana na lata 80-te, oryginalne story z dużą dawką świetnego humoru i mechaniką, która umożliwia grę w 8-osobowym co-opie już w wersji wczesnego dostępu. Na naszych social mediach udostępniliśmy właśnie nowe materiały z gry, zachęcamy do ich obejrzenia. Tytuł pierwszej kolejności zadebiutuje na PC, docelowo zakładamy, że będzie też dostępny ma konsole PlayStation 4, PlayStation S5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Wydawcą Oddyssey: Your Space, Your Way jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros. Budżet gry wynosi ok. 8 mln zł.

O spółce WeirdFish:

WeirdFish SA to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Spółka specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół WeirdFish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W 2022 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Zespół pracuje obecnie nad pierwszym autorskim projektem. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości