Legimi laureatem rankingu Financial Times | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 mar 2022, 08:50

Legimi laureatem rankingu Financial Times

Legimi, pionier na polskim rynku e-książek działający w oparciu o model subskrypcyjny, został laureatem rankingu FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies. Ranking przedstawia 1000 europejskich firm, które osiągnęły najwyższy wskaźnik CAGR przychodów w latach 2017-2020. Spółka jest jedną z 34 polskich firm, które zostały wyróżnione w plebiscycie.

- Cieszymy się, że Legimi znalazło się w rankingu 1000 najszybciej rosnących firm w Europie. Jesteśmy jedną z niewielu, bo z 34 polskich firm, które zostały wyróżnione w rankingu, co więcej jedną z nielicznych, które są notowane na polskiej giełdzie. Jako firma konsumencka zdigitalizowaliśmy rynek książki w Polsce. Jako pierwsi zebraliśmy kolekcję audiobooków i ebooków w jednym miejscu, dając naszym klientom do niej dostęp poprzez stałą opłatę subskrypcyjną. Obecność w rankingu Financial Times traktujemy jako wyróżnienie oraz dowód na to, że dynamicznie rozwijamy się w dobrym kierunku - komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Ranking FT 1000: Europe’s Fastest Growing Companies wyróżnia 1000 europejskich firm, które w latach 2017-2020 odnotowały najwyższy procentowy wzrost przychodów. Kryteria, które musiała spełnić firma, aby móc zostać laureatem rankingu, to m.in.: minimalny przychód w wysokości 100 tys. EUR w 2017 oraz 1,5 mln EUR w 2020, w przypadku spółek notowanych cena akcji nie mogła spaść o 50 proc. lub więcej licząc od 2019 r. czy spółka musi być niezależna, tzn. nie może być jednostką zależną innej spółki. Była to już szósta edycja rankingu organizowanego przez Financial Times.

O spółce Legimi:

Legimi S.A. to pionier na polskim rynku e-książki. Spółka, jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Swoje usługi oferuje również poprzez wszystkich operatorów telefonii komórkowej, a swoim klientom oferuje szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem. Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka. Dzięki atrakcyjnym ofertom, od kilku lat Spółka bardzo dynamicznie się rozwija, zwiększając przychody i liczbę klientów w Polsce. Firma prowadzi także działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.

Źródło: Spółka, #LEG

Zobacz także: Allegro.eu SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości