Yellow Boson – spółka zależna Wolna Energia notuje wzrost przychodów w roku 2021 o ponad 59% | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 mar 2022, 10:33

Yellow Boson – spółka zależna Wolna Energia notuje wzrost przychodów w roku 2021 o ponad 59%

Spółka Wolna Energia wchodząca w skład grupy kapitałowej Yellow Boson, notowanej od niedawna na warszawskiej giełdzie New Connect, wygenerowała w 2021 przychody na poziomie 31 mln złotych w porównaniu do 20 mln z roku 2020, co oznacza wzrost o ponad 59%. Zysk netto w omawianym okresie wyniósł ponad 624 tys. złotych w porównaniu do 504 tys. w roku 2020, co oznacza wzrost o prawie 24%. W całym 2021 r. spółka Wolna Energia zrealizowała w sumie 1200 projektów o mocy około 9MWp. W tym roku cała grupa kapitałowa Yellow Boson chce zdecydowanie zwiększyć sprzedać między innymi instalacji fotowoltaicznych dla małych firm i przedsiębiorstw.

Spółka Wolna Energia generuje obecnie największe przychody w całej polskiej grupie kapitałowej Yellow Boson. =Ffirma działająca na rynku od 2018 r. pozyskała ponad 2.500 nowych klientów i zrealizowała projekty PV o mocy 23MWp. Najwięcej projektów zrealizowała w województwach małopolskim i mazowieckim. 75% stanowiły instalacje fotowoltaiczne, 23% pompy ciepła, 2% projekty uzdatniania wody przemysłowej i pitnej.

– 2021 rok był najlepszym okresem w historii Wolnej Energii, ale ten rok powinien być jeszcze lepszy. Z jednej strony obserwujemy nieustannie rosnące ceny prądu i gazu, z drugiej zaś strony w najbliższych kilku miesiącach zostaną uruchomione programy rządowe, które będą współfinansować budowę instalacji odnawialnych źródeł energii zarówno dla firm jak i osób indywidualnych. Te czynniki niewątpliwie wpłyną na wzrost branży odnawialnych źródeł energii. Obecnie widzimy ogromny popyt na pompy ciepła jeśli chodzi o gospodarstwa domowe oraz małe instalacje fotowoltaiczne dla średnich i małych firm. W tym roku to właśnie segment MŚP będzie dla całej grupy kapitałowej Yellow Boson priorytetem w zakresie sprzedaży.- komentuje Dawid Puton, Prezes Zarządu Yellow Boson, a jednocześnie członek Zarządu Wolnej Energii.

Yellow Boson działa jako spółka holdingowa oraz grupa kapitałowa. Firma znalazła się na warszawskiej giełdzie New Connect w wyniku przejęcia i połączenie ze spółką Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. Pod nową nazwą jest notowana od 4 stycznia 2022. Yellow Boson świadczy na rzecz swoich spółek zależnych między innymi usługi administracyjne, marketingowe i konsolidujące ich wyniki. Yellow Boson SA należy jednocześnie do holdingu Blue Boson United Kingdom Societas z siedzibą w Londynie. Ta międzynarodowa grupa kapitałowa działa już na kilku rynkach europejskich w obszarach instalacji przemysłowych i domowych elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększania wydajności energii cieplnej oraz gazowej dzięki własnej patentowanej technologii. Jej klientami są między innymi Skoda, Apleona, ZEPAK Konin, CEZ Skawina czy Węglokoks Energia.

Źródło: Spółka, #YBS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości