INC wzmacnia kapitałowo Grupę w celu realizacji strategii rozwoju | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 mar 2022, 09:34

INC wzmacnia kapitałowo Grupę w celu realizacji strategii rozwoju

Grupa INC, w skład której wchodzi m.in. Dom Maklerski INC S.A., pozyskała inwestorów i robi kolejny krok na drodze do świadczenia usługi depozytariusza. Dzięki emisji 1,2 mln akcji po cenie 2,5 zł spółka planuje pozyskać środki na wdrożenie nowych projektów rozwojowych w ramach Grupy INC, w tym rozwój usługi depozytariusza przez Dom Maklerski.

  • Spółka pozyskała partnerów, którzy obejmą 70% akcji nowej emisji akcji serii F.
  • Spółka zwołała NWZA na 26 kwietnia 2022 r., w celu podjęcia decyzji o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 1,2 mln akcji serii F po cenie 2,5 zł w ramach publicznej subskrypcji akcji.
  • Prezes INC SA Paweł Śliwiński oraz członek zarządu INC SA Wojciech Iwaniuk zadeklarowali udział w emisji akcji.

INC SA podpisało dwie umowy inwestycyjne z partnerami, którzy zdecydowali się wspierać rozwój Grupy INC zgodnie z przedstawionymi na początku roku kierunkami strategicznymi poprzez objęcie łącznie 800.000 akcji planowanej emisji. To doświadczeni w obszarze działalności spółki inwestorzy z licznymi kontaktami na rynku kapitałowym.

Dotychczasowy model biznesowy Grupy opiera się na działalności w trzech obszarach biznesowych: usługi doradcze (INC SA), oferowanie instrumentów finansowych (DM INC) oraz inwestycje na rynku kapitałowym (INC PE ASI i Carpathia Capital ASI). Władze Spółki, zgodnie z wcześniej komunikowanymi strategicznymi założeniami, chcą dodatkowo skupić uwagę na rozszerzeniu działalności domu maklerskiego. W konsekwencji rozpoczęto działania związane z uruchomieniem usługi depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz uzyskaniem licencji na m.in. wykonywanie zleceń oraz wydawanie rekomendacji i analiz.

Konsekwentnie i intensywnie pracujemy nad rozwojem oferty INC, której fundamentem jest rozszerzenie działalności domu maklerskiego. Wejście w segment usług depozytariusza przyniesie dalszą dywersyfikację naszego biznesu i powinno wpłynąć na zwiększenie powtarzalności przychodów oraz stabilności zysków. Pozyskanie partnerów do rozwoju usług INC potwierdza trafność naszych analiz i atrakcyjność segmentu w którym planujemy rozpocząć działalność w tym roku - komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC i DM INC.

Dodatkowo, w celu stworzenia kompleksowej oferty dla obsługiwanych transakcji, Dom Maklerski INC zamierza uzyskać statusu uczestnika bezpośredniego KDPW w postaci m.in. pośrednika rejestracyjnego
i sponsora emisji. DM INC zamierza również mocniej rozwijać się w zakresie oferowania instrumentów finansowych na rynku regulowanym. Obecnie spółka realizuje 5 projektów związanych z dopuszczeniem akcji do obrotu na głównym rynku GPW na podstawie prospektu emisyjnego.

Tego typu projekty, ze względu na swoją wielkość, cechują się znacznie większą rentownością. Chcemy rozwinąć działalność DM INC o usługi dające powtarzalne przychody, uniezależnione od bieżącej koniunktury na rynku kapitałowym. Szczegóły naszych planów zaprezentujemy jeszcze przed planowanym WZA.
– podkreśla Paweł Śliwiński, prezes INC i DM INC.

W ubiegłym roku dom maklerski pozyskał dla swoich klientów ponad 80 mln zł. Z kolei INC S.A. uczestniczył w ostatnich 12 miesiącach we wprowadzeniu 12 spółek do obrotu publicznego.

O spółce INC:

Grupa Kapitałowa INC to stabilna, niezależna grupa wysoko wyspecjalizowanych podmiotów rynku kapitałowego działająca w zakresie finansowania innowacyjnych małych i średnich firm.
Grupa INC prowadzi działalność od 27 lat. W skład grupy wchodzi 5 spółek o różnym profilu działalności w obszarach biznesowych tj.: usługi doradcze, oferowanie instrumentów finansowych oraz inwestycje na rynku kapitałowym. Każdą z nich tworzą doświadczeni pasjonaci rynku finansowego zapewnianiający Klientom kompleksową obsługę w zakresie ich potrzeb biznesowych.

Źródło: Spółka, #INC

Zobacz także: INC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości