Spyrosoft inwestuje w Better Software Group (BSG) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 kwi 2022, 09:07

Spyrosoft inwestuje w Better Software Group (BSG)

Spółka Spyrosoft S.A., międzynarodowa grupa IT, podpisała umowę zakupu 60% akcji Better Software Group (BSG) z Wrocławia, specjalizującej się w tworzeniu aplikacji dla branży telewizyjnej i rozrywkowej. Spyrosoft zapłaci za nie 20 milionów złotych. To kolejny krok Spyrosoft na drodze do realizacji strategii rozbudowy kompetencji o nowe obszary i poszerzania portfolio klientów.

W styczniu 2022 r. Grupa Spyrosoft podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego BSG, a pod koniec marca z pozytywnym skutkiem zakończono proces due dilligence w spółce.

Inwestycja w BSG zostanie sfinansowana z bieżących środków obrotowych. Transakcja nie wiąże się z emisją akcji. Jej ostateczne rozliczenie jest uzależnione od realizacji parametrów finansowych zapisanych w umowie.

Komentując umowę, Konrad Weiske, współzałożyciel i prezes Spyrosoft, powiedział:

„Zakup akcji BSG to inwestycja, która pomoże nam rozbudować nasze kompetencje w obszarze media & entertainment oraz rozbudować portfolio klientów z tego sektora. Istotne jest również wejście na rynek skandynawski, na którym dotąd byliśmy mało obecni oraz rozbudowa kompetencji w zakresie front-end i mobile. Jest to kolejny krok w realizacji naszej strategii dobudowywania kompetencji i poszerzania oferty dla globalnych klientów. BSG to firma z długą tradycją i dużym zespołem długoletnich, niezwykle kompetentnych pracowników. Mamy podobną kulturę organizacyjną i kulturę pracy, pasujemy do siebie.

BSG pozostanie niezależne, na dzisiaj nie planujemy rebrandingu. Zgodnie z naszym modelem biznesowym, będzie to kolejna spółka w Grupie, działająca pod własną marką.”

BSG stanie się centrum kompetencji Grupy w obszarze media &entertainment, przejmując tym samym zarządzanie klientami Spyrosoft z tego sektora.

Bartłomiej Lozia, prezes Better Software Group, powiedział:

„Cieszymy się z możliwości ścisłej współpracy z Grupą Spyrosoft, z którą łączy nas podobne podejście do biznesu, pracowników i klientów. Dzięki tej transakcji BSG będzie mogło się szybciej rozwijać, wykorzystując zaplecze usług i specjalistów Grupy Spyrosoft, a także więcej oferować swoim klientom.”

Rozwój poprzez przejęcia i połączenia jest częścią strategii Spyrosoftu i budowanej grupy kapitałowej. Procesy te mają na celu uzupełnienie rozwoju organicznego, rozbudowę wachlarza oferowanych usług, wejście na nowe rynki oraz pozyskanie nowych kompetencji w obszarze tworzenia oprogramowania.

Spyrosoft powstał we Wrocławiu w 2016 roku. Od tego czasu Grupa rozwija się bardzo szybko, korzystając ze stale rosnącego popytu na usługi programistyczne. W ciągu kilku lat rozbudowała zespół pracowników i współpracowników do ponad 980 osób i otworzyła biura w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Indiach, a ostatnio także w Argentynie i Rumunii. Tylko w zeszłym roku przychody Grupy Spyrosoft zwiększyły się
o ponad 50% do 174 milionów złotych.

BSG powstała w 2011 roku i zatrudnia 170 osób. W 2021 roku przychody spółki wyniosły 25 milionów złotych, zysk EBITDA niemal 5 milionów złotych, a dług netto 1,9 mln zł.

O Grupie Spyrosoft:

Spyrosoft to międzynarodowa firma z Wrocławia, która od 2016 roku oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. Około 86 proc. przychodów firmy pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Firma współpracuje z klientami z 8 krajów. Zdywersyfikowany portfel klientów obejmuje 6 specjalistycznych branż. Spółka prowadzi biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Argentynie oraz Indiach.

W 2021 r. przychody Grupy Spyrosoft wzrosły o 54% do 174 mln zł, zysk EBITDA zwiększył się o 24% do 32 mln zł, podczas gdy zysk netto wzrósł o 37% do 17 mln zł.

Źródło: Spółka, #SPR

Zobacz także: SpyroSoft SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości