Weird Fish, niezależny producent gier wideo, złożył do Giełdy Papierów Wartościowych Dokument Informacyjny | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 kwi 2022, 09:01

Weird Fish, niezależny producent gier wideo, złożył do Giełdy Papierów Wartościowych Dokument Informacyjny

Weird Fish, niezależny producent gier wideo, złożył do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Dokument Informacyjny, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Spółka liczy na dołączenie do grona firm publicznych w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zespół Weird Fish pracuje obecnie nad autorską grą typu sandbox – Oddyssey: Your Space, Your Way, której premiera w wersji Early Access planowana jest jeszcze w tym roku.

– Kilka dni temu złożyliśmy do GPW Dokument Informacyjny. Debiut na NewConnect to jeden z naszych najważniejszych tegorocznych celów. Wejście na rynek publiczny to dla nas przede wszystkim szansa, aby zwiększyć transparentność studia i dotrzeć do inwestorów na rynku lokalnym i globalnym – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Spółka liczy na dołączenie do spółek publicznych w perspektywie najbliższych miesięcy. Obecnie zespół finalizuje prace nad wersją Early Access gry Oddyssey: Your Space, Your Way. Gracz wyruszy w niej w podróż statkiem kosmicznym w poszukiwaniu przyjaznej planety nadającej się do skolonizowania. Do jego zadań należeć będzie m.in. usuwanie awarii, utrzymywanie poziomu gazów/tlenu w normie, eksploracja kosmosu w celu zdobycia surowców, czy dbanie o bezpieczeństwo własne, swoich towarzyszy oraz milionów ludzi, pozostawionych w śnie kriogenicznym. W ostatnich miesiącach tytuł jest wzbogacany o nowe mechaniki, systemy i elementy fabuły, których pierwotnie nie planowano.

- Po zmianach, które implementujemy w grze, Oddyssey oferuje nie tylko budowanie, ale także dostarcza dużo survivalowej rozrywki. Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał naszego projektu, aby zaoferować użytkownikom jeszcze fajniejszą przygodę i lepszą jakość gry. Ukończyliśmy już content trybu tutorial, freemode i story dedykowane wersji Early Access. Jednocześnie pracujemy nad częścią contentu, który będzie dostarczony w pełnej wersji. Warto dodać, że już we wczesnym dostępie Oddyssey: Your Space, Your Way umożliwi grę w 8-osobowym co-opie – mówi Wiktor Szymański, szef studia Weird Fish.

Poza wykonywaniem konkretnych zadań gracz będzie mógł latać po galaktyce i zbierać zasoby. Przy okazji natknie się na losowe wydarzenia, których będzie uczestnikiem. Sam zdecyduje kiedy powróci do linii fabularnej. W celu zebrania feedbacku od graczy, na bieżąco prowadzone są playtesty.

Tytuł w pierwszej kolejności zadebiutuje na PC, docelowo będzie też dostępny ma konsole PlayStation 4, PlayStation S5, Xbox One, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. Wydawcą gry jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros.

Model biznesowy Weird Fish zakłada prace z niewielkim zespołem bardzo doświadczonych specjalistów i współpracę z polskimi oraz zagranicznymi partnerami biznesowymi. Celem spółki jest uzyskanie pozycji czołowego producenta gier typu sandbox. Weird Fish planuje wydawać jeden tytuł średnio co 2,5 roku, przy jednoczesnym rozwijaniu wydanej już gry.

O WeirdFish:

WeirdFish SA to działający w branży gier wideo niezależny producent gier na komputery osobiste i konsole. Spółka specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości projektów typu Sandbox. Firma powstała w 2019 roku w Warszawie z inicjatywy Marka Sobóla i Wiktora Szymańskiego, doświadczonych deweloperów, działających w branży od kilkunastu lat.

Zespół WeirdFish tworzy starannie dobrana grupa game developerów, których bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, n’aild, Mad Riders, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, Fim Speedway 2017.

W 2022 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Zespół pracuje obecnie nad pierwszym autorskim projektem. Docelowo gra ukaże się także na konsolach.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości