GPW chce wypłacić 2,74 zł dywidendy na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 maj 2022, 17:48

GPW chce wypłacić 2,74 zł dywidendy na akcję

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych rekomenduje, by z zysku netto za 2021 rok przeznaczyć 115 mln zł na dywidendę, co dałoby wypłatę w wysokości 2,74 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Wskaźnik wypłaty dywidendy w zaproponowanej kwocie wyniósłby 71,3 proc. skonsolidowanego zysku netto oraz 84,0 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych, zaś stopa dywidendy 7,50 proc. przy kapitalizacji GPW z 10 maja 2022 r.

"Proponowana wysokość dywidendy jest zgodna z polityką dywidendową GPW zakładającą wypłatę dywidendy stosownie do rentowności i możliwości finansowych GPW, na poziomie powyżej 60 proc. przypadającego akcjonariuszom GPW skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej GPW za dany rok obrotowy, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych" - napisano w komunikacie.

Proponowana wysokość dywidendy jest zgodna z polityką dywidendową GPW zakładającą wypłatę dywidendy stosownie do rentowności i możliwości finansowych GPW, na poziomie powyżej 60 proc. przypadającego akcjonariuszom GPW skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej GPW za dany rok obrotowy, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych.

Przed rokiem GPW wypłaciła 2,50 zł dywidendy na akcję.

(PAP Biznes), #GPW

pr/ mfm/

Zobacz także: GPW SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości