Przychody Sygnis w Q1 2022 wyższe niż w całym 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 maj 2022, 13:01

Przychody Sygnis w Q1 2022 wyższe niż w całym 2021 roku

Sygnis SA, notowana na NewConnect deeptechowa spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, odnotowała w I kwartale 2022 roku 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o prawie 12 procent w porównaniu z całym ubiegłym rokiem. Zysk netto Grupy Sygnis wyniósł 3,4 mln zł i był o 213 procent wyższy od całego 2021 roku. Na rekordowe wyniki Spółki wpłynęły przede wszystkim realizacja dostaw drukarek 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a także rekordowe dostawy urządzeń wysokich technologii. Spółka zamierza kontynuować dalszą realizację Strategii Rozwoju w celu kontynuowania pozytywnych dynamik wzrostu.

Wyniki finansowe przedstawione w raporcie okresowym za I kwartał 2022 roku są pierwszymi danymi Sygnis S.A. Wcześniejszy raport roczny, jak i dane porównywalne za Q1 2021, przedstawiają połączone wyniki pro-forma Sygnis New Technologies oraz MODE S.A. W I kwartale br. przychody ze sprzedaży wyniosły 12,7 mln zł i były wyższe o 260 procent niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Jeszcze wyższą dynamikę zanotowano przy zysku netto, który przekroczył 3,4 mln zł i był ponad 8-krotnie wyższy od wartości z I kwartału 2021, kiedy to wyniósł 0,4 mln zł.

- I kwartał 2022 roku był okresem wzmożonej realizacji licznych zamówień. Przede wszystkim zrealizowaliśmy duże dostawy dla platformy Moje Bambino w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jest to również najlepszy kwartał pod kątem sprzedaży urządzeń z kategorii „wysokich technologii”, które przyniosły ponad 2 mln pln z przychodów netto. To, na co jednak warto zwrócić uwagę, to istotny udział w strukturze kosztów wydatków związanych z pracami badawczo-rozwojowymi w ramach naszych kluczowych projektów, które mają globalny potencjał. Jesteśmy zatem samowystarczalną firmą technologiczną wykorzystującą sprzedaż i dystrybucję do finansowania swoich innowacyjnych projektów – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Spółka prowadzi działalność w branży produkcji urządzeń specjalistycznych w zakresie nowych technologii. Liczny zespół badawczo-rozwojowy dostarcza nowatorskie i innowacyjne urządzenia na rynek, często w autorskich technologiach. Na co dzień specjaliści Sygnis pracują nad innowacyjnymi projektami R&D z segmentów: biotechnologia, nowe technologie addytywne, nanotechnologia, energetyka oraz zautomatyzowana fotografia.

- Najbliższe miesiące będą poświęcone przede wszystkim przygotowaniom do komercjalizacji drukarki SYGLASS, pierwszego innowacyjnego projektu, który wprowadzimy na rynek. W naszym portfolio znajduje się wiele projektów R&D, które będziemy systematycznie wprowadzać do sprzedaży, aby zrealizować główny cel naszej Strategii Rozwoju. Chcemy do 2027 roku zostać największą spółką deeptechową w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Andrzej Burgs.

W I kwartale 2022 roku Spółka kontynuowała realizację prac nad szeregiem projektów badawczo-rozwojowych. Pierwszy z nich to Syglass, czyli technologia druku ze szkła niskotemperaturowego autorską metodą. Jest on na najbardziej zaawansowanym etapie rozwoju. Naukowcy skupieni wokół projektu Sygbio pracują natomiast nad stworzeniem technologii druku 3D z biomateriałów i skonstruowaniem biodrukarki 3D do zautomatyzowanego tworzenia bionicznych narządów. Sygpast z kolei będzie wielofunkcyjną hybrydową drukarką 3D z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym.

Spółka osiąga przychody ze sprzedaży maszyn własnych, realizacji zleconych prac badawczych, sprzedaży dystrybucyjnej maszyn innych producentów oraz świadczenia działalności usługowej w zakresie projektowania i wytwórstwa. W celu efektownego prowadzenia niezwykle zróżnicowanej działalności Sygnis SA, zostały wprowadzone brandy, które grupują obszary tematycznie. Obecnie w Spółce działają w zakresie handlowym następujące brandy: Sygnis New Technologies, Sygnis Bio Technologies, Sygnis Nano Technologies oraz MODE_360 by Sygnis.

O spółce Sygnis:

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu, zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:

- Energetyka

- Biokonwergencja (biotechnologia)

- Nanotechnologia

- Nowe technologie przyrostowe

W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały we wstępie adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Źródło: Spółka, #SYG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości