DRAGO entertainment zaprezentowało zapowiedź Shady Deals – drugiego DLC do Gas Station Simulator | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 maj 2022, 08:58

DRAGO entertainment zaprezentowało zapowiedź Shady Deals – drugiego DLC do Gas Station Simulator

DRAGO entertainment realizuje kolejne etapy zaprezentowanej w marcu br. road mapy do Gas Station Simulator. Założenia dotyczyły rozwoju uniwersum o nowe tytuły oraz dodatki. 18 maja wieczorem, podczas premiery pierwszego dodatku Can Touch This, spółka zaprezentowała zapowiedź kolejnego DLC Shady Deals. Karta tytułu jest już udostępniona na platformie Steam. Nowy content wprowadzi do rozgrywki kontrowersyjne postaci, których celem będzie prowadzenie podejrzanych interesów tuż przy stacji benzynowej ulokowanej wzdłuż Route 66. Zarząd spółki liczy na to, że rozbudowa tytułu Gas Station Simulator pozytywnie wpłynie na monetyzację całego uniwersum.

Gas Station Simulator DLC: Shady Deals wprowadzi do rozgrywki zupełnie nowe spojrzenie na popularny biznes benzynowy przy Route 66. Dodane zostaną kontrowersyjne postacie, w tym postać krewnego głównego bohatera, który złoży mu propozycję ,,nie do odrzucenia’’. Chodzi o stworzenie pubu All The Dots. Nie będzie to natomiast zwykły pub, a doskonałe miejsce do realizowania podejrzanych interesów wujka, a one wiązać się będą m.in. z zakupem nielegalnych towarów, w tym także paliwa niewiadomego pochodzenia. To wszystko powoduje, że rozgrywka będzie pełna nagłych zwrotów akcji, bójek, a nawet interwencji policji i tym samym będzie wymagać od gracza sprytu i refleksu.

- Wraz z wczorajszym wydaniem Can Touch This - pierwszego DLC do Gas Station Simulator - skorzystaliśmy z okazji by oficjalnie ogłosić kolejny dodatek: Shady Deals. Od wczoraj, 18 maja, dostępna jest już karta najnowszego projektu, który otrzyma nowe struktury, nową mechanikę oraz mnóstwo nowej zawartości, co sprawi że Shady Deals będzie znacznie większy niż Can Touch This. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment S.A. – Projekt DLC: Shady Deals dedykujemy nie tylko fanom symulatorów, ale i zwolennikom nieoczywistych i emocjonujących rozgrywek. Jesteśmy podekscytowani i wierzymy, że będzie to ciekawy dodatek do dobrze już znanego graczom paliwowego biznesu. – dodaje Joanna Tynor.

Twórcy Gas Station Simulator cały czas budują i dbają o relacje ze społecznością graczy swojego flagowego tytułu. Wsłuchując się w ich głosy, na bieżąco wprowadzają aktualizacje do gry. Tydzień temu udostępniony został dodatkowy darmowy content, a na dwie godziny przed premierą pierwszego DLC kolejny hot fix do podstawowej wersji gry, usuwający część zgłaszanych usterek.

Gra Gas Station Simulator zadebiutowała na PC 15 września 2021 roku. W ciągu pierwszych 90 minut od premiery zwróciły się wszystkie koszty produkcji gry, a sprzedaż tytułu przekroczyła do końca 2021 roku 450 tys. egz. W pierwszej dobie od premiery projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers.

Jak już zostało wspomniane, na rynku dostępny jest już pierwszy płatny dodatek Can Touch This. Projekt umożliwia odnowę i remont nie tylko samej stacji benzynowej, ale i pobliskiego warsztatu oraz magazynu. Gracz może zarówno udekorować wnętrza prowadzonego przez siebie biznesu, jak i wyremontować wybrane pomieszczenia, a także odnowić ściany wedle uznania, a nawet dokonać wyboru fototapet. Jednocześnie DLC pozwala na przebudowę stacji benzynowej, dając graczowi możliwość zmiany pozycji, rodzaju, zarówno okien jak i drzwi, czy customizacji dachu. Nowy pracownik oraz kolejne poziomy popularności to następne z wielu ciekawych uzupełnień, które DLC wprowadza do gry.

- Zgodnie z przyjętymi założeniami konsekwentnie realizujemy rozbudowę uniwersum Gas Station Simulator. Liczę na to, że umożliwi nam to utrzymanie długiego ,,ogona sprzedażowego’’. Już teraz pracujemy nad koncepcjami do kolejnych dodatków, a także obserwujemy zainteresowanie rynku dwoma nowymi tytułami w tym samym uniwersum: Road Diner Simulator oraz Motel Simulator – mówi Lucjan Mikociak, szef i współzałożyciel DRAGO entertainment S.A.

Jeszcze w tym roku na rynek trafi kolejny tytuł z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment – Food Truck Simulator. Jego premierę zaplanowano na 14 września.

Karta Steam do DLC: Shady Deals

O spółce DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment S.A. to notowany na rynku NewConnect producent i deweloper gier wideo o ponad 20-letnim doświadczeniu. Spółka w ostatnich latach z sukcesem przeprowadziła dwie oferty publiczne w formie crowdfundingu udziałowego – na platformie SmartFunds i CrowdConnect. Pozyskane środki zostały przeznaczone na rozwój własnych produkcji. Flagowym tytułem Studia jest Gas Station Simulator. Gra zadebiutowała na rynku 15 września 2021 r. i zaraz po wydaniu stała się Bestsellerem platformy Steam. Koszty produkcji zwróciły się w 1,5 godz. po premierze. Produkcja posiada 87% bardzo pozytywnych opinii w sklepie Steam. Obecnie zespół rozwija produkt o nowe contenty, m.in. płatne i bezpłatne dodatki oraz gry w tym samym uniwersum: Road Diner Simulator i Motel Simulator. Miało to przełożenie na znaczący wzrost wyceny Studia, która we wrześniu 2021 osiągnęła poziom 100 mln zł, czyli ponad 3-krotnie wyższy w porównaniu do kapitalizacji z dnia debiutu na NewConnect. Jednocześnie Studio koncentruje się nad produkcją autorskich symulatorów i survivali premium. Mowa m.in. o Food Truck Simulator oraz Winter Survival . Ostatni to projekt, przy którym rolę doradcy merytorycznego pełni znany podróżnik i zdobywca obu biegunów Ziemi - Marek Kamiński. DRAGO entertainment to także zwycięzca w kategorii Debiut Giełdowy 2021 w ramach Invest Cuffs 2022.

Docelowo spółka zamierza przenieść akcje spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW.

Źródło: Spółka, #DGE

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości