DZIEŃ NA RYNKACH: Indeksy na Wall Street ponownie kończą dzień na minusach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 maj 2022, 22:12

DZIEŃ NA RYNKACH: Indeksy na Wall Street ponownie kończą dzień na minusach

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się ponownie spadkami głównych indeksów. Na rynkach panują nerwowe nastroje, a inwestorzy obawiają się o perspektywy dla wzrostu PKB na świecie.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 237 pkt, czyli o 0,75 proc. i wyniósł 31.253,13 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,58 proc. i wyniósł 3.900,79 pkt.

Nasdaq Composite spadł o 0,26 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.388,50 pkt.

Stratedzy Goldman Sachs prognozują 35-proc. prawdopodobieństwo wejścia amerykańskiej gospodarki w recesję w ciągu najbliższych dwóch lat, podczas gdy najnowsze szacunki Morgana Stanleya wykazały 25-proc. prawdopodobieństwo, że recesja w USA rozpocznie się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wells Fargo Investment Institute w środę obniżył swoje prognozy gospodarcze, oczekują łagodnej recesji w USA w swoim bazowym scenariuszu na koniec 2022 r. i początek 2023 r.

"Teraz problem polega na tym, że naprawdę nie ma się gdzie ukryć. W środę oberwały firmy handlowe, ale spadki dotyczyły wszystkich sektorów. Innymi słowy, inwestorzy wybierają gotówkę” – napisał Jonathan Krinsky, analityk wykresów w BTIG.

"Najważniejsza wskazówka dla inwestorów to przygotować się na podwyższoną zmienność. Uważamy, że właśnie zmienność będzie główną narracją inwestorów w drugim kwartale, a szczerze to również na cały 2022 rok" - uważa Greg Bassuk, prezes AXS Investments.

Ze spółek podczas czwartkowej sesji Cisco Systems spadł o 14 proc., ponieważ producent sprzętu sieciowego obniżył prognozy wzrostu przychodów w 2022 r. z powodu lockdownów w Chinach i wojny w Ukrainie.

BJ’s Wholesale wzrosło ponad 8 proc. Zysk na akcję spółki w pierwszym kwartale wyniósł 87 centów, a oczekiwano 72 centów.

Akcje Target spadły o 4 proc. po 24-proc. spadku w środę wobec rozczarowujących wyników za I kw.

Under Armour spadł o 9 proc. Prezes firmy Patrik Frisk odchodzi z dniem 1 czerwca i zostaje tymczasowo zastąpiony przez dyrektora operacyjnego Colina Browne.

Bath & Body Works spadł o 8 proc. po obniżeniu prognozy zysków na 2022 r.

Canada Goose rósł o 3,5 proc. po odnotowaniu lepszych od oczekiwań wyników za I kw.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na czerwiec są wyceniane po 107,83 USD za baryłkę, po spadku o 1,61 proc., lipcowe futures na Brent idą w dół o 1,1 proc. do 107,90 USD/b.

Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury Conference Board w kwietniu spadł o 0,3 proc. - podała Conference Board. Analitycy oczekiwali, że indeks wzrośnie o 0,3 proc. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 0,1 proc. mdm, po korekcie z +0,3 proc.

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA w marcu wyniosła 5,61 mln w ujęciu rocznym vs oczekiwane 5,65 mln - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors).

Miesiąc wcześniej wskaźnik wyniósł 5,75 mln, po korekcie z 5,77 mln. W ujęciu mdm wskaźnik spadł o 2,4 proc. wobec -3 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie z -2,7 proc. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości