DZIEŃ NA RYNKACH: Mieszana sesja na Wall Street, Nasdaq ponad 2 proc. w dół | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 maj 2022, 22:14

DZIEŃ NA RYNKACH: Mieszana sesja na Wall Street, Nasdaq ponad 2 proc. w dół

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów, z wyjątkiem Nasdaqa, który zniżkował ponad 2 proc.. Inwestorzy analizują dalszy możliwy rozwój wypadków po rosyjskiej agresji militarnej wobec Ukrainy oraz możliwą ścieżkę stóp proc.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,15 proc. i wyniósł 31.928,62 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,81 proc. i wyniósł 3.941,48 pkt.

Nasdaq Composite spadł 2,35 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.264,45 pkt.

„Sentyment mocno uderzył w akcje, a głównym winowajcą jest ostrzeżenie Snap z poniedziałkowego wieczoru. Niektórzy nie dowierzają, że stosunkowo mała i wiecznie nierentowna firma zajmująca się mediami społecznościowymi może zatrząść rynkiem. Jednakże technologia nadal dominuje na rynku, zarówno liczbowo, jak i psychologicznie, i pomimo agresywnej wyprzedaży w ciągu ostatnich kilku miesięcy, inwestorzy nadal mają te akcje” – ocenił analityk Adam Crisafulli z Vital Knowledge.

Rosyjska inwazja wojskowa na terenach Ukrainy trwa już trzy miesiące. Cztery osoby zginęły wskutek rosyjskich ostrzałów w Siewierodoniecku na wschodzie Ukrainy - poinformował szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

Odcięcie przez Rosję dostaw energii elektrycznej i gazu ziemnego do Finlandii po wstrzymaniu eksportu gazu do Polski i Bułgarii jest "nieuzasadnione i niedopuszczalne" - stwierdziła KE i USA we wspólnym oświadczeniu potępiającym takie działania, jako "szantaż energetyczny".

Z spółek Snap spadł o 43 proc. po tym, jak platforma mediów społecznościowych ostrzegła, że w II kw. zysk i przychody mogą być gorsze niż prognozowano. W ślad za nim ponad 7 proc. zniżkowała Meta Platforms (dawniej Facebook).

„Spodziewamy się, że wszystkie internetowe platformy reklamowe odczują pewien wpływ znacznego wycofania się konsumentów” – napisali analitycy Morgan Stanley po ostrzeżeniu Snap.

Alphabet, właściciel Google, spadł 5 proc. i jest najniżej od roku. Akcje Amazona, po spadku o 3 proc., również są najtańsze od 52 tygodni.

Apple zniżkował w ciągu dnia prawie 2 proc.

Starbucks spadł o 2 proc. Sieć kawiarni po 15 latach obecności w Rosji zapowiedziała wycofanie się z tego kraju. Ma tam 130 placówek przynoszących mniej niż 1 proc. rocznych przychodów.

Abercrombie & Fitch szedł w dół o 28,5 proc. W I kw. strata na akcję wyniosła 27 centów wobec oczekiwanych 6 centów.

Rentowność 10-letnich UST spada o 13 pb do 2,72 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji spada o 10 pb do 2,95 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 24 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie 165 pb.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na lipiec są wyceniane po 110,29 USD za baryłkę, po wzroście o 0,02 proc., lipcowe futures na Brent idą w górę o 0,17 proc. do 113,60 USD/b. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości