CI Games miał w I kw. 6,3 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2022, 09:02

CI Games miał w I kw. 6,3 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto

Grupa CI Games wypracowała w I kwartale 2022 r. 12,9 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła w tym okresie 6,3 mln zł, a zysk netto 4,1 mln zł - podała spółka w raporcie.

Zysk netto w I kwartale 2022 roku wzrósł 51 proc. w ujęciu rok do roku, a przychody o 36 proc.

Największy wpływ na wynik grupy miała sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, która w niespełna rok od premiery przekroczyła milion egzemplarzy. Sprzedaż tej gry miała największy udział (56 proc.) w całości sprzedaży w I kwartale 2022 r. Gry z portfela spółki United Label wygenerowały 14 proc. skonsolidowanych przychodów w tym okresie.

Wzrost marży zysku na sprzedaży (64,6 proc.) o 15,9 pp. w I kwartale 2022 w porównaniu do I kwartału 2021, był głownie spowodowany wyższą średnią ceny sprzedaży „SGWC 2”.

Od stycznia do marca zysk z działalności operacyjnej grupy CI Games wyniósł 4,2 mln zł (marża EBIT wynosi 32,5 proc.) podczas gdy rok wcześniej był na poziomie 2,5 mln zł. Spółka podała, że wzrost ten był spowodowany głównie wyższą marżą zysku na sprzedaży, który częściowo skompensował wzrost kosztów sprzedaży i kosztów ogólnozakładowych.

Na koniec marca środki pieniężne na koncie CI Games wynosiły 34,6 mln zł. Dodatkowo spółka dysponuje umową limitu kredytowego w PKO BP do kwoty 29 mln zł.

Obecnie CI Games jest w procesie przeglądu opcji strategicznych grupy, zarząd spółki rozważa możliwość wprowadzenia akcji spółki na Rynek Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

(PAP Biznes), #CIG

seb/ osz/

Zobacz także: CI Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości